Son Dakika Haberleri: İzmir Aliağa'nın Kültür Birikimi: Nadir Nadi Kütüphanesi

İzmir Aliağa'nın Kültür Birikimi: Nadir Nadi Kütüphanesi

7 yıl önce

İzmir Aliağa'nın "Bilgi Merkezi" Nadir Nadi Kütüphanesi İstiklal Caddesi, SGK Hizmet Merkezi'nin bulunduğu yerde hizmet vermeye başladı.

İzmir Aliağa'nın Kültür Birikimi: Nadir Nadi Kütüphanesi, System.String[]

Aliağa Belediyesi'nin 1991 yılından bu yana sosyal ve kültürel hizmetlerinde önemli bir yer tutan Nadir Nadi Kütüphanesi yeni yerinde hizmet vermeye başladı. İki yıldan bu yana Hükümet Caddesi'ndeki Ziraat Bankası yanında kiralık bir yerde hizmet veren kütüphane, İstiklal Caddesi, No:71 adresindeki daha önce SGK Hizmet Merkezi'nin bulunduğu yere taşındı. Kütüphanenin iç mekân düzenlemelerinin ardından kitapların raflara sistematik olarak sıralanması çalışması da tamamlandı.


7'DEN 70'E HER YAŞTAN OKUYUCU


Nadir Nadi Kütüphanesi bugünlerde kitap okumayı seven kitap dostlarının uğrak yeri oluyor. Anne adaylarından, ev hanımlarına, çalışanlardan öğrencilere, 7'den 70'e her yaştan okuyucu Aliağa'da bulunan bu hazinenin kapılarını aralıyor. Aliağa Belediyesi Kütüphane Sorumlusu Hilal Yaşar, "Kütüphanede kayıtlı yaklaşık 12 bin kitap bulunuyor. Memleketin geleceği için hizmet etmeye çalışan Kütüphanemizin faaliyetlerine Belediyemiz de destek sağlıyor. Yeni kitapları takip ederek kütüphanemize kazandırmaya çalışıyoruz" dedi.


TARİHE TANIKLIK EDEN BİNLERCE KİTAP


Açıldığı 1991yılından bu yana binlerce okuyucuya hizmet veren ve birçok dünya ülkesinde uygulanan Dewey On'lu (kitap konu sınıflama) sistemi tekniğine göre düzenlenerek okuyuculara hizmet veren kütüphanenin 11 bin üyesi bulunuyor. Tarihe tanıklık eden eski ve güncel 12 bin kitabın bulunduğu Kütüphanenin kitap zenginliği yeni yayınlarla hızla artıyor. Kütüphane, akademik okuma ve araştırmalara da imkân tanıyor.


BAŞKAN OĞUZ: "KÜLTÜR'Ü GENÇ KUŞAKLARA TAŞIYORUZ"


Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, kütüphanelerin kültürü genç kuşaklara taşıyan bilgi merkezleri olduğunu söyleyerek, "Nadir Nadi Kütüphanemiz, 22 yıldır bu kentte kültürel birikimi genç kuşaklarla buluşturuyor. Okuyan, araştıran, sorgulayan bir gençlik için kütüphanelerimizin sayısı artmalı. Kütüphanemiz yeni yerinde daha çok okuyucuya ulaşıyor. Aliağa'mızın en zengin bilgi kaynağını halkımızın ayağına getirdik." Dedi.

Haber Yayın Tarihi: 29.07.2013 01:47 Kaynak: Bültenler5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
Cinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı Pes dedirten sapıklık! Eşeğin cinsel organını iple bağladılar