Son Dakika Haberleri: Aliağalı Öğrenciler Kütüphaneye Koştu

Aliağalı Öğrenciler Kütüphaneye Koştu

8 yıl önce

Kurulduğu 1991 yılından bu yana ilçenin kültür yuvası özelliğini koruyan Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi, Kütüphane Haftası nedeniyle öğrencilerle dolup taşıyor.

Aliağalı Öğrenciler Kütüphaneye Koştu, System.String[]

Kurulduğu 1991 yılından bu yana ilçenin kültür yuvası özelliğini koruyan Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi, Kütüphane Haftası nedeniyle öğrencilerle dolup taşıyor.


Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan Dewey On "kitap konu sınıflama" sistemi ile kitapseverlerle hizmet veren Nadir Nadi Kütüphanesi'nin son konukları, Şehit Kemal Köyü Yeni Mahalle İlköğretim Okulu'nun 4-A sınıfı öğrenci, öğretmen ve velileri oldu.


Bin 472 üyesi olan ve 13 bin kitabın bulunduğu, güncel yayınlarla sürekli gelişen Aliağa Belediyesi Nadir Nadi kütüphanesi'nde öğrencilerin en çok ilgisini çocuk kitapları çekti. Öğretmen Suna Özdeşir ile birlikte kütüphanedeki kitapları ilgiyle inceleyen ve seçtiklerini okumaya başlayan öğrencilere, aileleri de eşlik etti. Minik ziyaretçilere kütüphaneyi tanıtan kütüphane sorumlusu Hilal Yaşar, kaynak tarama ve bilgiye ulaşma konusunda öğrencilere bilgiler verdi.


"ÇAĞDAŞLIĞIN YOLU OKUMAKTAN GEÇİYOR"


Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Nadir Nadi Kütüphanesi'nin her yaştan okuyucuya hitap edecek zenginlikte kitaba sahip olduğunu ifade ederek,


"Dünyayı ve ülkesini tanıyan, araştıran, özgüveni yüksek, Atatürkçü, çağdaş değerlere bağlı, kendini iyi yetiştirmiş bir gelecek istiyorsak, bunun yolu çok okumaktan geçiyor. Çocuklarımıza Kitap sevgisinin kazandırılması için kütüphanemiz hizmet veriyor. Başta öğrencilerimiz olmak üzere, kitap sevgisi olan herkesi kütüphanemize bekliyorum" dedi.


(ERG-


29.03.2012 14: 14: 52


TSI


NNNN - İZMİR

Haber Yayın Tarihi: 29.03.2012 02:36 Kaynak: İHAGaziantepli oto tamircisinin geliştirdiği sistem ile araçlar yüzde 50 suyla çalışıyor
Evlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar İngiliz istihbarat subayının evinde işaretlenmiş Orta Doğu haritası bulundu