Alişan, Kurtuluş Coşkusunu Doruğa Çıkarttı - Son Dakika

Alişan, Kurtuluş Coşkusunu Doruğa Çıkarttı

09.01.2012 10:51
Alişan, Kurtuluş Coşkusunu Doruğa Çıkarttı

Rahime Hatun Meydanı'nın açılışında Alişan Osmaniye'nin kurtuluş coşkusunu doruğa çıkarttı.

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. Yılı etkinlikleri kapsamında Rahime Hatun Meydanı'nın açılışında sahneye çıkan fantezi müziğin sevilen isimlerinden Alişan Osmaniye'nin kurtuluş coşkusunu doruğa çıkarttı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Alişan şarkıları ile dinleyenlere unutulmaz bir kurtuluş bayramı yaşatırken, Fransa için söylediği sözlerle büyük alkış topladı. Alişan, "Osmaniye ve bölgesi bundan 90 yıl önce Fransız zulmü altındaydı. Osmaniye'de tarihi belgeler Fransa'nın yaptığı zulmü ortaya koyuyor. Ondan sonra çıkmışlar bizleri soykırım yapmakla suçluyorlar.

Buradan Fransa'yı kınıyorum. Önce kendilerine baksınlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan büyük onur duyuyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene!" dedi.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalarak yeni ve eski şarkılarını seslendiren Alişan'ı Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Belediye Başkanı Kadir Kara ve protokol üyeleri konserinin sonuna kadar ilgiyle dinledi. Vali Cerrah'ın Osmaniye için bir şans olduğunu dile getiren Alişan, buraya gelmelerini sağlayan Belediye Başkanı Kadir Kara'ya da teşekkür etti.

Rahime Hatun Meydanı'nı dolduran binlerce kişiyi gönüllerince eğlendiren Alişan, sahneye çıkarttığı dinleyicileri ile oynamayı da ihmal etmedi.

Konserin sonunda Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlanan plaket ve hediyeler Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından Alişan'a verildi. Vali Cerrah, Karatepe kilimini Alişan'a verirken "Bu kilim sana bir çeyiz hediyesidir. Artık epeyce çeyizin olmuştur. Evlenmenin zamanı geldi" diyerek Alişan'a takıldı.

Alişan sesi ve sempatik hareketleri ile Osmaniye'nin kurtuluş gününde Osmaniyelilerin gönlüne yerleşti.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Alişan, Kurtuluş Coşkusunu Doruğa Çıkarttı - Son Dakika


Advertisement