Son Dakika Haberleri: Alkollü Bisiklet Sürücüsüne 590 Lira Ceza Kesildi

Alkollü Bisiklet Sürücüsüne 590 Lira Ceza Kesildi

7 yıl önce

Manisa'nın Akhisar ilçesinde trafik ekipleri, alkollü olduğu gerekçesiyle bir bisiklet sürücüsüne 590 lira para cezası kesti.Z.C., bisikletiyle seyir halindeyken duran bir arabanın kontrolsuz açılan kapısına çarptı.

Alkollü Bisiklet Sürücüsüne 590 Lira Ceza Kesildi, System.String[]
Manisa'nın Akhisar ilçesinde trafik ekipleri, alkollü olduğu gerekçesiyle bir bisiklet sürücüsüne 590 lira para cezası kesti. Z.C., bisikletiyle seyir halindeyken duran bir arabanın kontrolsuz açılan kapısına çarptı. Maddi hasar meydana gelen kaza hakkında Z.C.'nin şikayetçi olması üzerine olay polise intikal etti. Yapılan kontrolda, Z.C.'nin alkollü olduğu anlaşıldı. Trafik ekipleri, Karayolları Trafik Kanunu'na göre bisiklet sürücüsü Z.C.'ye 590 lira para cezası kesti.

Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu da olayı doğrulayarak, " Z.C. şikayetçi olduğu için alkol raporu istenmiş, alkollü çıkınca da ceza kesilmiş. Daha önce de bu tür cezalar yazılmış. Bu konuda mahkeme kararları da bulunuyor." dedi.

Cezaya çok şaşırdığını dile getiren Z.C. ise olayı şöyle anlattı: "Bisikletimle evime doğru gidiyordum. Yanından geçtiğim sırada bir arabanın kapısı aniden açıldı. Çarpmamak için direksiyonu kırdım ve dengemi kaybettiğim için düştüm. Haksızmışım gibi aracın sürücüsü bana hakaret etmeye başladı, ben de polis çağırdım. Olay yerine gelen polis, aniden kapısını açan kişiden davacı olup olmadığımı sordu, davacı olduğumu söyledim. İfade vermek için karakola gittim. İfademin alınmasından sonra karakola gelen trafik polisi, bana alkollü bisiklet kullanmaktan 590 lira para cezası kesti. Asgari ücretle çalışan biriyim, bu parayı nasıl ödeyeceğim?"27 Yaşındadaki Sperm Donörü, Genç Yaşında 18 Çocuk Babası Oldu ABD Başkanı Trump, ABD Askerinin Suriye'den Neden Çekileceğini Duyurdu

Ruhani, ABD'nin Yaptırımlarına Karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gösterdiği Tavrı Övdü