Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi - Son Dakika

Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi

06.09.2012 19:30
Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi, System.String[]

Bundan böyle alkol kullandıktan sonrasında yapacaklarımız için daha dikkatli olmamız gerekiyor.

Ruşen Göbel - - Kimi kesimlerce zararsız olarak görülen, kimisi tarafından zararlı olarak görülen alkol, elbette ki sık sık tartışma konusu oluyor. Zararsız olarak görülüyor olsa da, alınan alkolden sonra araba kullanılacak olması durumunda işler iyice saçma sapan bir hal alıyor. Normal şartlarda alkol kimseyi ilgilendirmiyor olsa da, sonrasında alkollü araba kullanma ve çevreyi rahatsız etme durumlarının gerçekleşme ihtimalleri sebebiyle bilim adamları çeşit çeşit çözümler üretiyor.

Şimdiye kadar gördüğümüz en önemli tespit yöntemi, muhtemelen size şu an anlatacağım. Zira kullanılmakta olan "üfleme" zımbırtısı veya kan testinden çok daha fazla kişiyi aynı anda tespit edebiliyor. Termal kameraları özel bir yazılımla kullanan Georgia Koukiou ve Vassilis Anastassopulos, alkollüyken yüzde ortaya çıkan damarların ısısını tespit ederek, alkollü olduğunu ortaya koyabiliyor.

Bu yöntem tabii ki kan aldırmak veya üflemeli alkol testi cihazı kadar ciddi bilgi veremeyecektir. Fakat bir bakışta alkollüleri görebiliyor olmak da, bir miktar avantaj sağlayacaktır elbette.

Ruşen Göbel - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi
Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi
Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi
Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi

- Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Alkollüleri Tespit Eden Termal Kamera Geliştirildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti Yükselişlerini sürdüren dolar ve euro tarihi zirvenin hemen altında Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek