Alman Arkeoloji Öğrencileri Pedasa Antik Kenti'ni Gezdi - Son Dakika

Alman Arkeoloji Öğrencileri Pedasa Antik Kenti'ni Gezdi

05.01.2012 13:40
Alman Arkeoloji Öğrencileri Pedasa Antik Kenti'ni Gezdi, System.String[]

Almanya'nın Marburg Üniversitesi'nde eğitim gören arkeoloji bölümü öğrencileri, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Pedasa Antik Kenti'ni gezdi.

Almanya'nın Marburg Üniversitesi'nde eğitim gören arkeoloji bölümü öğrencileri, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Pedasa Antik Kenti'ni gezdi.

Bodrum'daki tarihi mekanlarda incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gelen 30 Alman arkeoloji öğrencisi ve hocaları, Konacık beldesindeki Pedasa Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Pedasa Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler, antik kentteki kalıntılar hakkında öğrencilere bilgi verdi. Diler, gezi sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının antik kenti dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Diler, "Bu bağlamda hem Almanya'daki meslektaşlarımızla hem de genç arkeoloji öğrencileriyle işbirliği içinde çalışmalarımız sürüyor. Geleceğin arkeologları olan öğrenciler geziden çok etkilendiler" dedi.

Marburg Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Winfried Held ise gezinin öğrenciler açısından "yerinde ders" özelliği taşıdığını ifade etti.

Arkeologların en güzel ders yerinin antik kalıntılar olduğuna işaret eden Held, "Çünkü buralarda olayları birebir görüyoruz. Özellikle Adnan Diler bizi misafir ettiği ve burayı gezdirdiği için çok mutlu olduk. Pedasa Antik Kenti bizim gördüğümüz örnek bir kazıdır. Burada tarihe ve doğaya uygun bir şekilde çalışma yapılıyor. Bence herkes böyle yapsa çok güzel olur" diye konuştu.

- MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Alman Arkeoloji Öğrencileri Pedasa Antik Kenti'ni Gezdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü