Son Dakika Haberleri: Alman Filmlerinden Bir Seçki

Alman Filmlerinden Bir Seçki

8 yıl önce

Seçki Şubat ayında iki filmle başlıyor.

Alman Filmlerinden Bir Seçki, System.String[]
Goethe-Institut Istanbul
Yeni Çarşı Cad. 32
Beyoğlu – İstanbul

Giriş serbest.


Goethe-Institut Istanbul, Şubat ve Mart aylarında Perşembe günleri saat 19.00'da son iki yılın yapımı Alman filmlerinden bir seçki sunuyor. Seçki Şubat ayında iki filmle başlıyor. İlk film olan David Sieveking'in çektiği "David wants to fly" isimli belgeselde, genç yönetmen David, Hint esintileri taşıyan bir tarikatın peşinden transendental meditasyon yollarına düşüyor.


David Wants to Fly

Almanya/Avusturya/ İsviçre ortak yapımı, 2010, 97', renkli
Yönetmen: David Sieveking
Oyuncular: Maharishi Mahesh Yogi, Donovan, Ringo Starr, David Lynch, Paul McCartner, David Sieveking, Marie Pohl
Almanca, Türkçe altyazılı
Genç yönetmen David Sieveking, adaşı David Lynch'in peşinden Guru Maharishi Mahesh

Yogi'nin transtendantal meditasyon yoluna düşer. Hedefi aydınlanmak ve gerçekleri bulmaktır. Hollanda, İsviçre ve Hindistan'daki meditasyon merkezlerinden geçen bu yolculuk, David'in kimlik arayışı sırasında yaşadığı cesur bir deneye dönüşür. Bu sırada tarikatın özenle korunan bazı sırlarının da farkına varır. Berlinale 2010'da gösterilen filmde, yönetmenin gerçek ve anlam arayışı bir detektiflik serüvenine ve sinemasal kimliğine doğru evrilen eğlenceli bir yolculuğa dönüşürüyor.
Haber Yayın Tarihi : 08.02.2012 02:21 Kaynak: Bültenler"Kafa Keseceğim" Diyen Suriyeli Sığınmacı Gözaltına Alındı! Anne ve Babasını Siyanürlü Şerbetle Öldüren Cani Evladın Cezaevinde 1 Gün Kaldığı Ortaya Çıktı İstanbul'da Hangi Aday Önde? Son Anket Geldi