Son Dakika Haberleri: Alman Hükümeti 2019 Büyüme Tahminini Düşürdü

Alman Hükümeti 2019 Büyüme Tahminini Düşürdü

6 gün önce

Almanya Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2019 başında açıklanan 1.0 ekonomik büyüme tahminlerinin 0.5'e düşürüldüğü belirtildi.

Alman Hükümeti 2019 Büyüme Tahminini Düşürdü, System.String[]
Almanya Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2019 başında açıklanan 1.0 ekonomik büyüme tahminlerinin 0.5'e düşürüldüğü belirtildi.

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, 2019 yılı büyüme tahminlerinin düşürüldüğünü açıkladı. Altmaier, büyüme oranlarının 0.5 seviyesine düşürüldüğünü bunun en önemli etkenlerinin ise uluslararası piyasalardaki belirsizlik ile İngiltere'nin Avrupa Birliği üyeliğinden çıkması olduğunu ifade etti.

2020'de Almanya'nın büyüme oranında yüzde 1.5'lik bir artış beklediklerini belirten Ekonomi Bakanı Altmaier, "Almanya'daki ekonomik gelişme geçen yılın ortasından bu yana durağanlaştı. Önümüzdeki yıl bunun aşılacağını iyi haber olarak verebilirim. İnşaat sektöründe ciddi bir canlanma var. Vergiler, harçlar ve bürokrasi konusundaki yapısal rahatlamaya doğru adımlar atılıyor" ifadeleriyle gelecek yıl için olumlu sinyaller aldıklarını söyledi. - BERLİN
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 01:48 Kaynak: İHAEkrem İmamoğlu, İBB'nin Meclis Toplantısında İstiklal Marşı'nı Yanlış Okudu Suriyeli İş Adamı Pastil İhracatıyla Ekonomiye Milyonlarca Dolar Katkı Sağlıyor Son Dakika! Sri Lanka'da 310 Kişinin Öldüğü Terör Saldırısını DEAŞ Üstlendi