Alman İktidar Partisi Spd'den Kaftancıoğlu Tepkisi: "Türkiye'de Hukukun Üstünlüğü Erdoğan Hükümeti Tarafından Bir Kez Daha Kısıtlandı" - Son Dakika

Alman İktidar Partisi Spd'den Kaftancıoğlu Tepkisi: "Türkiye'de Hukukun Üstünlüğü Erdoğan Hükümeti Tarafından Bir Kez Daha Kısıtlandı"

19.05.2022 11:48
Alman İktidar Partisi Spd'den Kaftancıoğlu Tepkisi: "Türkiye'de Hukukun Üstünlüğü Erdoğan Hükümeti Tarafından Bir Kez Daha Kısıtlandı"

Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD), Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı onamasıyla ilgili “Türkiye'de hukukun üstünlüğünün ve Erdoğan hükümeti tarafından hukukun sistematik olarak kısıtlandığı bir kez daha gözler önüne serildi” açıklaması yaptı.

Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD), Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezayı onamasıyla ilgili " Türkiye'de hukukun üstünlüğünün ve Erdoğan hükümeti tarafından hukukun sistematik olarak kısıtlandığı bir kez daha gözler önüne serildi" açıklaması yaptı.

Almanya'nın iktidar partisi SPD, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.

16 Mayıs'ta yapılan açıklamada, "SPD'nin Yargıtay'ın 13 Mayıs 2022'de Canan Kaftancıoğlu hakkında verdiği uzun hapis cezası ve siyaset yasağı kararı nedeniyle derinden sarsıldığı" belirtildi. Açıklamada, SDP'nin Kaftancıoğlu aleyhine açılan "siyasi amaçlı davayı, muhalefete yönelik sistematik baskıyı ve Türkiye'de hukukun üstünlüğünün ortadan kaldırılmasını" şiddetle kınadığı kaydedildi.

"TÜRKİYE'DE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ ERDOĞAN HÜKÜMETİ TARAFINDA BİR KEZ DAHA KISITLANDI"

Kaftancıoğlu'nun Yargıtay'ın üç suçlamayla ilgili kararının onanması ve 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmasına dair kararının "Türkiye'de hukukun üstünlüğünün ve Erdoğan hükümeti tarafından hukukun sistematik olarak kısıtlandığını bir kez daha gözler önüne serdiği" vurgulanan açıklamada, gelecek yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilli seçimleriyle ilgili olarak siyasi amaçlı dava ve cezaların devam etmesinden korkulduğu, Türk halkı için adil ve özgür seçimlerin yapılabilmesinin önemli olduğu kaydedildi.

Hukuk önünde eşitlik ilkesini ihlal eden kararın emsal olma ihtimaline dikkat çekilen açıklamada; SDP'nin Canan Kaftancıoğlu ve Türkiye'deki herkesle tam dayanışma içinde olduğu kaydedilerek "Onlar özgürlükçü demokrasinin değerlerine inanıyorlar ve baskı ile sindirmeye rağmen değerlerini savunmaya devam ediyorlar" denildi.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri! İsveç: Türkiye'nin terör konusundaki endişelerini çok ciddiye alıyoruz Son dakika haberleri! İsveç: Türkiye'nin terör konusundaki endişelerini çok ciddiye alıyoruz Seyit Torun: İlbank, Geçen Yıl Bin 156 Belediye Projesine 2 Milyar 721 Milyon TL Kaynak Sağlamış. Seyit Torun: İlbank, Geçen Yıl Bin 156 Belediye Projesine 2 Milyar 721 Milyon TL Kaynak Sağlamış. Bakanlıktan BDDK kararlarına ilişkin açıklama Bakanlıktan BDDK kararlarına ilişkin açıklama
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Alman İktidar Partisi Spd'den Kaftancıoğlu Tepkisi: 'Türkiye'de Hukukun Üstünlüğü Erdoğan Hükümeti Tarafından Bir Kez Daha Kısıtlandı' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement