Alman İstihbaratı, Neonazi Katillerin Saklandığı Yeri Biliyormuş - Son Dakika

Alman İstihbaratı, Neonazi Katillerin Saklandığı Yeri Biliyormuş

01.01.2012 14:38
Alman İstihbaratı, Neonazi Katillerin Saklandığı Yeri Biliyormuş, System.String[]

Almanya Federal Anayasayı Koruma Dairesi'nin, 2000 yılından itibaren göçmen kökenli esnafların hedef olduğu cinayet olaylarını araştırdığı rapora göre Thüringen ve Sachsen eyaletlerinin iç istihbarat daireleri Neonazi teröristlerin saklandığı yeri bildiği ortaya çıktı.

Almanya Federal Anayasayı Koruma Dairesi'nin, 2000 yılından itibaren göçmen kökenli esnafların hedef olduğu cinayet olaylarını araştırdığı rapora göre Thüringen ve Sachsen eyaletlerinin iç istihbarat daireleri Neonazi teröristlerin saklandığı yeri bildiği ortaya çıktı. İstihbaratçılar, 2000 yılında yaptıkları takipler sonucunda Neonazi teröristlere yardım eden iki kişinin evine ulaşmış.

Göçmenlere yönelik ırkçı cinayetlerin 2011 yılında ortaya çıkmasıyla şoke Almanya, gün yüzüne çıkan yeni bilgilerle adeta artçı sarsıntı yaşamaya devam ediyor. Tanınmış siyasi dergilerden Spiegel, Thüringen ve Sachsen eyaletlerinin iç istihbarat dairesi olan Anayasayı Koruma Dairelerinin, sekizi Türk olmak üzere dokuz göçmen kökenli esnafı öldüren Neonazi teröristlerin 1999 yılında Chmenitz kenti çevresinde saklandıklarını bildiğini yazdı.

Gizli bir araştırma raporuna göre, yetkili makamlar silahlı saldırılar hakkında somut ipuçlarına dahi ulaşmışlar. Federal Anayasayı Koruma Dairesinin söz konusu raporu, Noel'den önce Federal Hükümete gönderilmiş. İstihbarat memurlarının 2000 yılının bahar ayında yaptıkları takiplerde Uwe Böhnhardt, Uwe Mundlos ve Beate Zschaepe adlı teröristlere çok yaklaştıklarının belirtildiği raporda, istihbarat elemanlarının bu gözlemler sayesinde Neonazi teröristlere yardımcı olan iki kişinin kaldığı bir eve ulaştığı kaydedildi.

Zschaepe ve Böhnhardt'ın da bu eve ziyarete geldiğinin tahmin edildiği raporda ayrıca, "En geç 1999 yılı ortalarında, arananların Chemnitz çevresinde ikamet ettiklerine dair bilgiler yoğunlaşıyor." cümlesi yer aldı. Bunun dışında 1999 yılında yer altına inen Neonazilerin, kriminal işlere bulaştığından da şüphe duyulmuş; gözaltına alınan bir Neonazi, devlet adına çalışan bir muhbire, göçmenlere yönelik cinayetleri işleyen Neonazi üç teröristin çok sayıda eylem gerçekleştirdikleri için artık paraya ihtiyaçları olmadığını söylemiş. Federal Anayasayı Koruma Dairesi, en azından gözaltındaki bu Neonazinin kriminal olaylar hakkında bilgilendirildiğinden hareket ediyor.

Alman İstihbaratı, Neonazi Katillerin Saklandığı Yeri Biliyormuş

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Alman İstihbaratı, Neonazi Katillerin Saklandığı Yeri Biliyormuş - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim
20:42