Alman Medyası da Polis Dayağı ile İlgilenmeye Başladı Hükümet Polislere Müdahaleye Cesaret Edemiyor - Son Dakika

Alman Medyası da Polis Dayağı ile İlgilenmeye Başladı Hükümet Polislere Müdahaleye Cesaret Edemiyor

15.08.2013 13:47
Alman Medyası da Polis Dayağı ile İlgilenmeye Başladı Hükümet Polislere Müdahaleye Cesaret Edemiyor

Almanya'da hafta sonu bir yakınını uğurlamak için Köln-Bonn Havalimanı'na giden ve polisinin şiddetine maruz kalan ve başına aldığı cop darbesiyle hastanelik olan 51 yaşındaki Yaşar Albayrak ile ilgili haberler günler sonra Alman medyasında yer aldı.

Almanya'da hafta sonu bir yakınını uğurlamak için Köln-Bonn Havalimanı'na giden ve polisinin şiddetine maruz kalan ve başına aldığı cop darbesiyle hastanelik olan 51 yaşındaki Yaşar Albayrak ile ilgili haberler günler sonra Alman medyasında yer aldı. Tageszeitung, Almanya'da hükümetin polislerin kötü uygulamalarına müdahaleye cesaret edemediğini yazdı.

Almanya'nın popüler kanallarından RTL ve RTL 2, Yaşar Albayrak'ın polisler tarafından dövüldüğüne yönelik iddialar bulunduğunu belirterek yaralı ile röportajı ekrana getirdi. Bugün yayınlanan Alman gazetelerinden Tageszeitung da şiddet kullanan polislerin genelde hak ettikleri cezayı almadığını, bu konuda hükümetin tutumunun yanlış olduğunu yazdı. Gazete, Köln-Bonn Havalimanı'nda bir Türk aile reisini şuursuzca coplayan polislerin, etrafta o kadar seyirci ve tanık ile çevrili oldukları halde, kendilerini gayet güvende hissettiklerini vurguladı. Gazete, polislerin bu yaptıklarının kendileri için kötü sonuçları olmayacağından emin olabileceğini ifade ederken, 'Almanya'da şiddet kullanan polislerden neredeyse hiç hesap sorulmuyor. O nedenle Uluslararası Af Örgütü gibi insan hakları örgütleri uzun zamandır, dayakçı polislerin daha iyi cezalandırılması için, bağımsız şikayet mercilerinin kurulmasını talep ediyor. Bu, polis teşkilatının da yararına olur. Zira teşkilat içerisindeki yüz karaları, tüm kurumun imajına zarar veriyor. Ama teşkilat bunu bloke ediyor ve hükümet de bu hassas konuya yaklaşmaya cesaret edemiyor' diye yazdı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Alman Medyası da Polis Dayağı ile İlgilenmeye Başladı Hükümet Polislere Müdahaleye Cesaret Edemiyor - Son Dakika


Advertisement