Son Dakika Haberleri: Alman Sanatçı Çocuklarla Duvar Resmi Yaptı

Alman Sanatçı Çocuklarla Duvar Resmi Yaptı

2 yıl önce

Alman ressam Julio Rölle, Çankaya Belediyesi ve Goethe Enstitüsü işbirliği ile buluştuğu çocuklarla birlikte üç gün süren “Müzik ve Enstrümanlar” etkinliğinde Çankaya Belediyesine bağlı Umut Kreşinde duvar resmi yaptı.

Alman Sanatçı Çocuklarla Duvar Resmi Yaptı, System.String[]
Alman ressam Julio Rölle, Çankaya Belediyesi ve Goethe Enstitüsü işbirliği ile buluştuğu çocuklarla birlikte üç gün süren "Müzik ve Enstrümanlar" etkinliğinde Çankaya Belediyesine bağlı Umut Kreşinde duvar resmi yaptı.

Çankaya Belediyesi ve Goethe Enstitüsü arasında gerçekleştirilen kültürel işbirliği, ressam Julio Rölle ve Hürriyet İlkokulu öğrencilerini keyifli bir etkinlikte bir araya getirdi. Çankaya Belediyesi Umut Kreşinin en büyük çalışma salonunda 3 gün süren faaliyetin sonunda tüm duvarlar rengarenk boyanarak enstrüman resimleriyle bezendi. Duvar Boyama Atölyesi çerçevesinde doğaçlama bir çalışma gerçekleştiren öğrenciler özgürce duvarları boyarken, Goethe Enstitüsü çalışanlarının çevirmenliğinde sanatçı Julio Rölle ile sıkı bir dostluk geliştirdiler. Molalarda birlikte sosisli sandviç ve Alman pastası yerken yaptıkları resimleri imzalayıp sanatçıya armağan eden çocuklar, Rölle'den imza almayı da ihmal etmedi.

Etkinliğin sonunda Rölle ve asistanına Umut Kreşi çocuklarının yaptığı seramikler ve Ankara'yı tanıtan yayınlar takdim edilirken, Hürriyet İlkokulundan Duvar Boyama Atölyesi'ne katılan çocuklara da Çankaya Belediyesi öykü kitapları serisi armağan edildi. - ANKARA
Haber Yayın Tarihi: 30.11.2017 12:05 Kaynak: İHA15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Model Elizabeth Hurley, Instagram hesabından üstsüz fotoğrafını paylaştı Ahlaksız turist çift otelin balkonunda cinsel ilişkiye girdi