Alman Seyahat Acenteleri Birliğinden "Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın" çağrısı - Son Dakika

Alman Seyahat Acenteleri Birliğinden "Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın" çağrısı

03.06.2020 14:45
Alman Seyahat Acenteleri Birliğinden "Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın" çağrısı

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Alman hükümetine Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açması çağrısında bulundu.

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Alman hükümetine Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açması çağrısında bulundu.

Fiebig, yaptığı açıklamada, Alman hükümetinin 15 Haziran'dan itibaren Avrupa ülkelerine "seyahat uyarısını" kaldırılacağı yönündeki kararının hem seyahat edecekler hem de yüzbinlerce çalışanı bulunan turizm sektörü için önemli ve doğru bir adım olduğunu bildirdi.

Gerekli hijyen, mesafe kuralları ve güvenli giriş-çıkış düzenlemelerinin uygulanması durumunda popüler tatil ülkelerine turizmin yeniden başlayabileceğini belirten Fiebig, bir sonraki adımda Avrupa dışındaki turizm destinasyonlarının da gözönünde bulundurulması gerektiğini kaydetti.

Fiebig, "Oralardaki her bir ülke için de pandeminin ne kadar kontrol altına alındığı, enfeksiyon sayılarının ne kadar yüksek olduğu ve sağlık sisteminin ne kadar iyi durumda bulunduğu kıstasının geçerli olması lazım. Bu olgular ve enfeksiyon durumu izin verirse Avrupa dışındaki popüler tatil bölgeleri de açılabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Almanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulamaya koyduğu seyahat uyarısını 15 Haziran'dan itibaren AB ülkelerinin yanı sıra İngiltere, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Liechtenstein için kaldırma kararı almıştı.

Dışişleri Bakanlığı'nın bu ülkeler için seyahat uyarısı yerine seyahat bilgilendirmesi uygulamasına geçeceği, Avrupa dışındaki diğer ülkeler içinse değerlendirmenin bir sonraki adımda yapılacağı açıklanmıştı.

YORUMLAR
500
Gurbetçiler, Erdemli esnafının yüzünü güldürüyor Gurbetçiler, Erdemli esnafının yüzünü güldürüyor İkinci el araç piyasasındaki durağanlık fiyatları aşağı çekti İkinci el araç piyasasındaki durağanlık fiyatları aşağı çekti Türkiye'deki suistimal tespitleri 2022'nin ikinci çeyreğinde yüzde 20 arttı Türkiye'deki suistimal tespitleri 2022'nin ikinci çeyreğinde yüzde 20 arttı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Alman Seyahat Acenteleri Birliğinden 'Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın' çağrısı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş