Son Dakika Haberleri: PYD/PKK yandaşları ile Alman taraftarlar birbirine girdi!

PYD/PKK yandaşları ile Alman taraftarlar birbirine girdi!

26 gün önce

Terör örgütü PKK'nın geniş bir faaliyet alanı bulduğu ülkeler arasında yer alan Almanya'da, Rot-Weiss Essen taraftarları ile PYD/PKK yandaşları arasında trende kavga çıktı.

Alman 4. lig futbol takımlarından Rot-Weiss Essen taraftarları ile terör örgütü PYD/ PKK yandaşları arasında trende kavga çıktı.

Köln'de terör örgütü lehine düzenlenen mitingden dönen PYD/PKK yandaşları ile futbol takımı taraftarları arasında trenin Düsseldorf Havalimanı durağına yaklaştığı sırada bilinmeyen nedenle kavga çıktı.

ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Köln'den Hamm kentine giden RE1 numaralı tren, çıkan kavga nedeniyle yaklaşık bir saat duraktan hareket edemedi. Olay yerine polisin gelmesiyle terör örgütü yandaşlarıyla futbol taraftarları birbirinden ayrıldı. Kavga sonrası trenin koridorlarında ve koltuklarında kan lekelerinin olduğu belirtildi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, trenin Düsseldorf'a yaklaştığı sırada meydana gelen ve yüzden fazla kişinin karıştığı kavgada yaralananlar oldu.

Olay nedeniyle bazı tren seferlerin aksadığı ve gecikmeler yaşandığı aktarıldı. Kavgaya karışanlar trenden indirildikten sonra trenin seferine devam ettiği kaydedildi.

PKK'NIN EN FAZLA FAALİYET GÖSTERDİĞİ ÜLKELERDEN BİRİ

Öte yandan, Almanya, bölücü terör örgütü PKK'nın geniş faaliyet alanı bulduğu ülkeler arasında yer alıyor. Terör örgütü yandaşları, camiler başta olmak üzere Türklere ait bir çok dükkana saldırıda bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Herne kentinde, Suriye'nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı protesto etmek isteyen terör örgütü yandaşları, Türk dükkanlarına saldırmış ve olaylar çıkmıştı.

Terör örgütü ayrıca, uyuşturucu kaçakçılığı, haraçlar yoluyla finansal kaynak edinen örgüt; dernekler, vakıflar, sözde kültür merkezleri ile tüm ülkede örgütlenmiş durumda.

PYD/PKK yandaşları ile Alman taraftarlar birbirine girdi!
Haber Yayın Tarihi: 19.10.2019 09:55 Kaynak: AA5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
41 yaşındaki oyuncu Mine Tugay, kırmızı bikinili paylaşımıyla hayran bıraktı Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez, Lindsey Graham'dan Türkiye'ye yeni yaptırım tehdidi