Son Dakika Haberleri: Alman vatandaşı 5 terörist sınır dışı edildi

Alman vatandaşı 5 terörist sınır dışı edildi

2 gün önce

Yabancı terörist savaşçıların ülkelerine iadeleri devam ediyor. Bu kapsamda bugün Alman vatandaşı 5 terörist daha ülkesine sınır dışı edildi.

Alman vatandaşı 5 terörist sınır dışı edildi, System.String[]

Türkiye'nin sınır ötesinde düzenlediği operasyonlarda ele geçirilen yabancı teröristlerin ülkelerine iadeleri devam ediyor. Bu kapsamda bugün Alman vatandaşı 5 terörist daha sınır dışı edildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, YTS'lerin ülkelerine iadelerine devam edildiği belirtildi. Açıklamada, "Bu kapsamda bugün 5 Almanya vatandaşı ülkesine sınır dışı edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

3 HAFTADA 21 YTS SINIR DIŞI EDİLDİ

Öte yandan, İçişleri Bakanlığınca 3 haftada 21 yabancı terörist savaşçı (YTS) ülkelerine sınır dışı edildi. Geri gönderme merkezlerinde 938 yabancı terörist savaşçı kaldı.

8 BİN 922 YTS'NİN ÜLKEYE GİRİŞİ ENGELLENDİ

Yurt içindeki operasyonlarda da 2016-2019 arasında toplam 1058 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçlerince son iki yılda terör örgütü DEAŞ'ın 5 eylem girişimi önlendi. Bu yıllarda, yabancı terörist savaşçı olduğu değerlendirilen 8 bin 922 kişinin de ülkeye girişi engellendi.

Hollanda uyruklu 2 yabancı terörist sınır dışı edildi

Belçika uyruklu 2 DEAŞ'lı terörist ülkelerine sınır dışı edildi

Haber Yayın Tarihi: 03.12.2019 09:34 Pentagon'dan "Orta Doğu'ya 14 bin ek asker göndermeyi değerlendirmiyoruz" açıklaması
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yeni İmar Barışı açıklaması: Tekrarı mümkün değil Bakanlık, Şule Çet için istinafa başvurdu: Ceza yetersiz, müebbet hapis almalı Alman devlet televizyonundan küstah iddia: Mustafa Kemal Atatürk, Adolf Hitler ile işbirliği yaptı