Son Dakika Haberleri: Almanlardan İlkay'a Büyük Ayıp!

Almanlardan İlkay'a Büyük Ayıp!

12 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf nedeniyle anlamsız bir şekilde eleştirilen İlkay, Suudi Arabistan maçında top ayağına her geldiğinde Alman taraftarlar tarafından ıslıklandı.

Almanlardan İlkay'a Büyük Ayıp!, System.String[]
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini hazmedemeyen Almanlar, Suudi Arabistan maçının 57. dakikasında oyuna giren İlkay Gündoğan'ı topla her buluşmasında ıslıkladı.
Oyuna girdiği sırada tepki gösterilen İlkay için Teknik Direktör Löw, tribünlerden destek istedi. Almanlar'ın yaptığı bu ayıp, Türk kökenli futbolcuyu demoralize etti. İlkay'ın mutsuzluğu yüzünden okundu. Almanlar, maçı Timo Werner ve Hawsawi'nin (K.K) golleriyle 2-1 kazandı. Mesut Özil mücadelede kadroda olmasına rağmen forma giymedi. Alman taraftarlar Avusturya ile oynanan hazırlık maçında da Mesut ve İlkay'ı ıslıklamışlardı. 
Löw'den İlkay'a destek
Oyuna girdiği sırada tepki gösterilen İlkay için teknik direktör Löw, tribünlerden destek istedi. Alman hoca, "Milli takım oyuncusunu ıslıklamanın birfaydası yok. İlkay'ın daha ne yapması gerekiyor, merak ediyorum" dedi.
Geçtiğimiz günlerde Alman kamuoyunda kendilerine yönelik eleştirileri değerlendiren İlkay Gündoğan, "Tepkiler beni incitti, özellikle kişisel hakaretler. Türk kökenimiz nedeniyle Türkiye ile çok güçlü bağlarımız var" açıklamasını yaptı.
(Akşam)
Kaynak: Skorer

Haber Yayın Tarihi : 09.06.2018 10:35 İşte Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimi Tahminleri İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Samanyolu TV'de Çalıştı" İddiasına Yanıt: Konuk Olarak Katıldım, Çalışmadım Tartışma Yaratan Programın Ardından CNN TÜRK'ten Açıklama Geldi