Almanya'da Bilişim Hırsızlığının Yol Açtığı Zarar 50 Milyar Euro - Son Dakika

Almanya'da Bilişim Hırsızlığının Yol Açtığı Zarar 50 Milyar Euro

17.02.2012 15:40
Almanya'da Bilişim Hırsızlığının Yol Açtığı Zarar 50 Milyar Euro, System.String[]

Almanya'da bilişim suçlarının her geçen gün arttığı bildirildi.

Almanya'da bilişim suçlarının her geçen gün arttığı bildirildi. Bild gazetesinin güvenlik birimlerine dayandırarak verdiği habere göre sanal alemdeki suçlar bir yandan gün geçtikçe daha profesyonel hale gelirken, diğer yandan da daha hedef odaklı hale dönüşmeye başladı. Bilişim güvenliği uzmanlarının hesaplarına göre kimlik ve veri hırsızlığı neticesinde ortaya çıkan zararın yıllık maliyeti 50 milyar Euro'ya ulaşıyor.

Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) iç politika sözcüsü Gerold Reichenbach konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu suçları engelleyebilmek için Almanya'nın her zamankinden daha fazla sayıda bilişim uzmanına ve alınan tedbirleri arttırmaya ihtiyacı var." diye konuştu.

Koalisyon hükümetinin büyük ortağı Hıristiyan Demokratlar'ım iç politika sözcüsü Clemens Binninger ise, "Almanya internet suçlarıyla tek başına mücadele edemez. Siber suçlar uluslararası bir sorun. Bu nedenle sorunla daha verimli mücadele edebilmek için Avrupa Birliği genelinde ortak standartların belirlenmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Almanya'da Bilişim Hırsızlığının Yol Açtığı Zarar 50 Milyar Euro - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir'in Devler Ligi'ndeki kritik maçı başladı! Canlı anlatım Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Son Dakika: İstanbul'daki koronavirüs vakalarının artışı haritaya yansıdı! Kırmızılık herkesi korkuttu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı