Tarlasından 1 milyar yıllık kaya çıkan çiftçi neye uğradığını şaşırdı - Son Dakika

Tarlasından 1 milyar yıllık kaya çıkan çiftçi neye uğradığını şaşırdı

06.11.2020 11:08

Almanya'da bir çiftçinin tarlasında bulunan dev kayanın 140 ton ağırlığında olduğu tespit edildi. Yetkililer, 1 milyar yaşında olduğu ortaya çıkan kayaya isim verileceğini belirtti.

Almanya'nın Aşağı Saksonya bölgesinde bulunan Hüven beldesinde çiftçilik yapan Franz Dörtelmann'ın dedesi tarafından tarlaya ekin ektiği sırada dev bir kaya keşfedildi. Namı dilden dile yayılan dev kayalıkla ilgili jeologlar inceleme için bölgeye geldi.

140 TON AĞIRLIĞINDA

5,80 metre uzunluğunda, 2,90 metre yüksekliğinde ve 4,50 metre genişliğinde olan dev kaya ile ilgili jeologlar, kayadan örnek alarak incelemek üzere laboratuvara gönderdi. Çıkan sonuç jeogologları da şaşkına çevirdi. Kayanın yaşının yaklaşık 1 milyar olduğu ve yaklaşık 140 ton ağırlığında olduğu tahmin ediliyor.

Tarlasından 1 milyar yıllık kaya çıkan çiftçi neye uğradığını şaşırdı

1 MİLYAR YAŞINDAKİ KAYAYA İSİM VERECEKLER

Kayanın, 14 gün içinde yetkililer tarafından kaldırılarak Hüven köyüne anıt olarak konulacağı belirtildi. Belediye Başkanı Yardımcısı Alfons Kohne "Son dört hafta içinde, taşı görmeye yaklaşık 10 bin ziyaretçi geldi. Onu köye kurmak istiyoruz" dedi. Gelecek yıl dev granit kayaya isim verileceği belirtildi.

Tarlasından 1 milyar yıllık kaya çıkan çiftçi neye uğradığını şaşırdı
Tarlasından 1 milyar yıllık kaya çıkan çiftçi neye uğradığını şaşırdı

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Tarlasından 1 milyar yıllık kaya çıkan çiftçi neye uğradığını şaşırdı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Bush'un cenazesinde uyuduğu görüntülerle hatırlanan Bill Clinton, Biden'ın yemin töreninde de uyuyakaldı Jill Biden, başkanlık tarihinin ilk profesör unvanlı First Lady'si oldu "Bir şekilde geri döneceğim" diyen Donald Trump bundan sonra ne yapacak? İşte kulislerde konuşulan senaryolar Rusya'nın 50 bin tonluk ek domates kotası üreticiyi sevindirdi Başkanlık hesabını kullanmaya başlayan Joe Biden, ünlülerden sadece Chrissy Teigen'i takip etmeye başladı Harp ve vazife malullerinin ek ödemeleri yarın yapılacak Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada