Almanya'da göçmen işçiler için anıt teklifi - Son Dakika

Almanya'da göçmen işçiler için anıt teklifi

07.11.2019 23:22
Almanya'da göçmen işçiler için anıt teklifi, System.String[]

Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Michelle Müntefering, Almanya'nın kalkınmasında büyük katkısı olan göçmen işçiler için anıt dikilmesi teklifinde bulundu.

Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Michelle Müntefering, Almanya'nın kalkınmasında büyük katkısı olan göçmen işçiler için anıt dikilmesi teklifinde bulundu.

Alman Haber Ajansı DPA'nın haberine göre, Müntefering, Essen'de "KulturInvest" adlı etkinlikte yaptığı konuşmada, " Türkiye, Yunanistan, İtalya ve İspanya'dan gelen insanlar olmasaydı başarı mümkün olmazdı." dedi.

Konuşmasında "Göçmen İşçiler Anıtı" yapılmasını öneren Müntefering, "Ülkemizin bir parçası olan bu insanların, çocuklarının ve torunlarının başarılarını takdir etmek için bir anıt yapmak iyi bir jest olur. Özellikle milliyetçilik ve popülizmin dünyada yeniden dirildiği bir zamanda, dayanışma ve takdir etmeye ihtiyaç var. Bu birbirine bağlılığın da sembolü olacaktır." ifadesini kullandı.

Demokrasilerde yasalara ihtiyaç olduğu kadar anlatacak bir anının da gerekli olduğunu belirten Müntefering, "Demokrasi tarihimizde göçmen işçiler de yer almaktadır." diye konuştu.

Müntefering, göçmenleri takdir eden bir anıtın herkeste olumlu bir hatıra bırakmasını arzuladığını kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Almanya'da göçmen işçiler için anıt teklifi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Cumhuriyet Bayramı'na damga vuran görüntü: Karton toplayıcıları arabalarını Türk bayraklarıyla süsledi Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek