Almanya'da İftar - Son Dakika

Almanya'da İftar

25.07.2013 11:28
Almanya'da İftar, System.String[]

Alman milletvekili iftara katıldı Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici iftar verdi DİTİB Köln'de gençlere iftar verdi

Alman Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Federal Milletvekili Michael Hartmann, Mainz kentinde düzenlenen ramazan ve kültür festivalini ziyaret ederek Müslümanlarla iftar yaptı.

İftar yemeğinde Hartmann'ın yanı sıra, Mainz Yabancılar Meclisi Başkanı Salim Özdemir, SPD Hartenberg-Münchfeld Bölge Sorumlusu Amin Kondakji, Mainz ve Wiesbaden yabancılar meclisi üyeleri, partililer ve iş adamları da hazır bulundu.

Ramazan ve kültür festivalinde Türk mutfağından çeşitli yemeklerin bulunduğu stantları gezen Hartmann, böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hartmann, Müslümanların iftar organizasyonunun toplum tarafından da kabul gördüğünü belirterek, "Bu şekilde İslam'ın, Almanya'ya ait olduğunu görebiliyoruz" şeklinde konuştu.

Almanya'nın başkenti Berlin'de faaliyet gösteren BAREX İşadamları Derneği Esplanada Oteli'nde iftar verdi.

İftara, Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Eyalet Meclis Üyesi İlkin Özışık, Berlin Türk Cemaati Başkanı Bekir Yılmaz ve diğer davetliler katıldı. İftarda yapılan konuşmalarda Almanya'da faaliyet gösteren işadamlarının bugün geldikleri nokta ve Alman ekonomisine yaptığı katkılar anlatıldı.

Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici, Frankfurt kenti ve çevresinde yerleşik olan Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle iftarda bir araya geldi. İftara konsoloslukta görev alan ataşelerle, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Hessen Başkanı Muhsin Şenol ve Frankfurt Başkanı Mehmet Kocagöl, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Hessen Eyalet Birliği Başkanı Fuat Kurt ile çok sayıda davetli katıldı

Ufuk Ekici, ikinci vatan haline gelen Almanya'da Türklerin hür ve eşit bireyler toplumda yer almalarının önemli olduğunu belirterek, "Bu yolda yürürken karşılaşacağımız engeller, ayrımcı ve önyargılı davranışlar, hatta ırkçı yaklaşımlar bizleri yıldırmamalı ve cesaretimizi kırmamalıdır. Tüm bu engeller yine birlik ve beraberlik içerisinde aşılacaktı" şeklinde konuştu.

-DİTİB üniversiteli gençlere iftar verdi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB), üniversite öğrencilerine ve akademisyenlere yönelik gelenekselleşen iftar programı gerçekleştirildi.

DİTİB Merkez Camii'nde gerçekleşen iftara DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. İzzet Er, Münster Üniversitesi İslam İlahiyatı Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mouhanad Khorchide, Osnabrück Üniversitesi İslami Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bülent Uçar, Tübingen Üniversitesi İslam İlahiyatı Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Dere, DİTİB Yönetim Kurulu Üyeleri ile 300'ün üzerinde üniversite öğrencisi ve akademisyen katıldı. - Berlin

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Almanya'da İftar - Son Dakika


Son Dakika

Çaykur Rizespor ile sözleşme imzalayan Sumudica'nın Galatasaray sözleri şaşırttı Hindistan'da aynı anda diş çıkaran iki çocuk, uğursuzluk nedeniyle dişi köpeklerle evlendirildi Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Dur durak bilmiyor! Ireland Baldwin kasığındaki dövmeyi göstermek için pijamasını aşağı indirdi Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı