Son Dakika Haberleri: Almanya'da İstihdam Haziranda Arttı

Almanya'da İstihdam Haziranda Arttı

2 yıl önce

Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış istihdam, haziranda mayıs ayına kıyasla yüzde 0,1 arttı.

Almanya'da İstihdam Haziranda Arttı, System.String[]
Almanya'da mevsimsellikten arındırılmış istihdam, haziranda mayıs ayına kıyasla yüzde 0,1 arttı.

Almanya Federal İstatistik Ofisinin (Destatis) bugün açıkladığı geçici verilere göre, ülkede mevsimsellikten arındırılmış istihdam oranı haziran ayında mayıs ayına göre yüzde 0,1 yükseldi.

Haziran ayında istihdama katılan kişi sayısı aylık 45 bin artarken, toplam istihdam da 44 milyon 163 bin oldu.

Almanya'da istihdam, arındırılmamış rakamlarla değerlendirildiğinde ise söz konusu dönemde yüzde 0,2 ve bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 1,5 yükseldi. Toplam istihdam sayısı ise 44 milyon 207 bin olarak kaydedildi.

Haziranda işsizlik yüzde 3,8 seviyesinde

İş gücü anketine dayanan geçici tahminlere göre, haziran ayında arındırılmamış rakamlarla 1 milyon 56 bin işsiz belirlendi. Önceki aya kıyasla işsiz sayısı 4 bin veya yüzde 0,6 azalış kaydetti.

Almanya'da mevsimsel ve düzensiz etkilerden arındırılmış işsiz sayısı da önceki aya kıyasla yaklaşık 20 bin kişi azalarak 1 milyon 63 bin seviyesinde gerçekleşti.

Ülkede haziran ayı işsizlik oranı ise yüzde 3,8 olarak ölçüldü.
Haber Yayın Tarihi : 31.07.2017 11:03 Kaynak: AAÜnlü İş Adamı Nedim Delibaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çağrı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı İBB'nin Sitesinde Dikkat Çeken Atatürk Detayı