Almanya'da Karnaval Hızlandı - Son Dakika

Almanya'da Karnaval Hızlandı

18.02.2012 10:24
Almanya'da Karnaval Hızlandı, System.String[]

Almanya'da 5.mevsim olarak adlandırılan karnaval,faşing,fastnacht isimleri altında yapılan eğlencelerin en hızlı dönemi olan Şubat ayında caddeler rengarenk kostümlü karnavalcı gruplarıyla renklendi.

Almanya'da 5. mevsim olarak adlandırılan karnaval,faşing,fastnacht isimleri altında yapılan eğlencelerin en hızlı dönemi olan Şubat ayında caddeler rengarenk kostümlü karnavalcı gruplarıyla renklendi.

Sembolik olarak 11.11 tarihinde ve saat 11,11'de başlayan karnaval eğlenceleri 22 Şubat Çarşamba günü sona eriyor. Karnaval geçitleri 20 Şubat Pazartesi günü ülkenin çoğu kentlerinde sabah saatlerinde başlıyor. Köln, Duisburg, Düsseldorf kentlerinde çoğu iş yerlerinde karnaval dolayısıyla tatil ilan ediliyor. Almanya'nın her eyaletinde kutlanmayan karnaval eğlenceleri bazı eyaletlerin yöre geleneklerine göre kutlanıyor.

Baden Württemberg eyaletinin Baden ve Ortenau bölgelerinde daha çok el yapımı ağaç maske ve kostümler tercih ediliyor. Almanya'nın çoğu kentlerinde 7'den 70'e herkesin çılgınca eğlendiği karnaval şenliklerinde resmi geçit törenleri Şubat ayın başından itibaren başladı. Baden bölgesin Kehl,Offenburg,Oberkirch,Lahr gibi çoğu kent ve kasabalarda resmi geçit törenlerini izleyenler doyasıya eğlendi. İzleyenlere şeker,çikolata hediye eden karnaval grupları ilginç kostüm ve maskeleriyle her yıl olduğu gibi bu yılda tüm dikkatleri üzerine çekmeye başardı.

Almanya'da Karnaval Hızlandı
Almanya'da Karnaval Hızlandı
Almanya'da Karnaval Hızlandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Almanya'da Karnaval Hızlandı - Son Dakika


Son Dakika

Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adama düğün yaptı Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Kanlar içinde yere yığıldı! Yaşlı adamın feci şekilde hayatını kaybettiği kaza kamerada Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde