Almanya'da Masal Projesi ile Dereceye Girdiler - Son Dakika

Almanya'da Masal Projesi ile Dereceye Girdiler

06.09.2012 18:56
Almanya'da Masal Projesi ile Dereceye Girdiler, System.String[]

Almanya'nın Köln kentinde göçmenlere yönelik çalışmalarıyla tanınan Vingster Treff tarafından yürütülen 'Masal Projesi?, Alman Okuma Yarışması'nın Okuma Yeri dalında dereceye girmeye hak kazandı.

Almanya'nın Köln kentinde göçmenlere yönelik çalışmalarıyla tanınan Vingster Treff tarafından yürütülen 'Masal Projesi?, Alman Okuma Yarışması'nın Okuma Yeri dalında dereceye girmeye hak kazandı. Toplam 140 projenin 5 dalda değerlendirildiği yarışmada ilk üçe girenler arasındaki derecelendirme ise 7 Ekim'de belli olacak. Pom-Baer firmasının sponsorluğunda ve Almanya genelinde gerçekleştirilen Alman Okuma Yarışması, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Projenin jüri üyelerine tanıtım toplantısında masal dinleyen çocuklara daha sonra Ayı Pom kitap dağıttı.

PROJE ÇOK ŞEY ÖĞRETİYOR Masal Projesi'nin sorumlusu Gülsen Temur projelerinin 5 yıldır devam ettiğini belirterek şunları söyledi 'Projemizle çok sayıda çocuğa okuma alışkanlığı kazandırdık. Projemizin bir başka özelliği ise annelerin aktif olarak katılmaları. Biz önce annelerle üç ay masal okuma alıştırmaları yapıyoruz. Annelere çocuklara okumayı nasıl sevdireceklerini anlatıyoruz. Daha sonra onlar çocuklarına masallar okuyorlar. Okuma alışkanlığının yanı sıra, anne ve çocuk arasında yakınlaşmayı da sağlıyoruz.'

Projeye katılan annelerden Ayşe Suiçmez ise, 'Kızım okuldan bir mektup getirdi. Bunun üzerine projeye katıldım. Üç yıldır çocuklara masal okuyorum. Almanca bilmeyen anneler de bu projeye katılabilirler. Çünkü masal okurken dil açısından çok şey öğreniyoruz. Proje sayesinde çocuk-anne ilişkisi konusunda da bilgimiz artıyor' diye konuştu.

Vingster Treff'in Yöneticisi Britta Hollman projelerinin dereceye girmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Almanya'da Masal Projesi ile Dereceye Girdiler - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı 8 yıl önce yanan odayı dava bitmediği için kilitli tutmak zorunda kalan aile, senelerdir aynı kabusu yaşıyor