Son Dakika Haberleri: Almanya'da Terör Örgütü Yandaşları Tgb Bürosuna Saldırdı

Almanya'da Terör Örgütü Yandaşları Tgb Bürosuna Saldırdı

6 gün önce

Almanya'nın Köln kentinde terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Köln bürosuna saldırıda bulundu.

Almanya'nın Köln kentinde terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Köln bürosuna saldırıda bulundu.

Terör örgütü yandaşları, camları kırarak maddi hasar oluşturdukları binanın duvarına terör örgütü lehine mesaj yazdı.

TGB Köln Başkanı Selahattin Güngör, özellikle son dönemlerde terör örgütü yandaşlarının Avrupa'daki çeşitli kurum ve kuruluşlarının yanı sıra camilere yönelik saldırılarının arttığına dikkati çekerek, bürolarına daha önce de benzer bir saldırı gerçekleştiğini hatırlattı.

Polisin bugün öğleden sonra araması üzerine olaydan haberdar olduklarını belirten Güngör, "Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bir sitede saldırının haberi ve saldırı anının fotoğrafı ve videosu yayınlanmış. Saldıran kişinin fotoğrafı da var, ismi de paylaşılmış. Bunu polise de ilettik. Polis, emniyette gelerek daha detaylı bilgi vermemizi istedi." dedi.

Öte yandan, Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, saldırıya uğrayan TGB Köln bürosunu ziyaret ederek, olayla ilgili bilgi aldı.

Başkonsolos Erciyes, polisle irtibata geçtiklerini ve konunun takipçisi olacaklarını ifade ederek, saldırganların biran önce bulunmasını istediklerini ifade etti.Fernando Muslera'dan Stuttgart'a Giden Ozan Kabak'a Veda Mesajı Türk Rapçi Çağrı, Almanya'nın Popstar'ına Damga Vurdu

Muhayer Oktay İmzayı Attı Ozan Kabak'tan Galatasaray'a Duygusal Veda