Almanya'daki cumhuriyet resepsiyonu'na cristoph daum da katıldı - Son Dakika

Almanya'daki cumhuriyet resepsiyonu'na cristoph daum da katıldı

30.10.2019 14:07

Almanya'daki Cumhuriyet Resepsiyonu'na Cristoph Daum da katıldıİSKENDER GÜNGÖR KÖLN (DHA)- Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü Almanya'nın Köln kentinde kutlandı.

Almanya'daki Cumhuriyet Resepsiyonu'na Cristoph Daum da katıldı

İSKENDER GÜNGÖR KÖLN (DHA)- Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü Almanya'nın Köln kentinde kutlandı. Köln Konsolosluğu himayesinde Maritim Otel'de yapılan kutlamalara, ünlü Alman Teknik Direktör Christoph Daum da katıldı.

Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Aile ve Uyum Müsteşarı Serap Güler ve Alman Hristiyan Demokratlar Partisi'nden Karsten Möhring de resepsiyona eşlik etti. Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, eşi Şeyda Erciyes ile konukları kapıda karşıladı. Sanat Spor Sivil Toplum Temsilcilerinin katıldığı Cumhuriyet Resepsiyonunda Barış Pınarı Harekatı sebebiyle içki servisi yapılmadı. Köln kentini, Almanya'daki Türk toplumunun kalbi olarak tanımlayan Erciyes, 'Bu yıl Birinci Dünya Savaşı sonrasında işgal edilmiş topraklarımızın düşman işgalinden kurtarılması mücadelesinin başlangıcını ve yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilk adımını teşkil eden 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılını da idrak ediyoruz. Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak yaktığı bağımsızlık meşalesi sonucunda 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti ilan edilmiştir ve o tarihte yakılan bağımsızlık meşalesinin ışığında yolumuza devam ediyoruz' ifadelerini kullandı.

'ULUSLARARASI HUKUKTAN DOĞAN HAKKIMIZI KULLANIYORUZ'

Barış Ceyhun Erciyes, Suriye operasyonuna da değindiği konuşmasına şu sözlerle devam etti 'Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna karşı ülkemiz uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkını kullanarak Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı operasyonlarıyla gerekli karşılığı vermiştir.'

'YABANCI VE İSLAM DÜŞMANLIĞI ENDİŞE VERİCİ'

Erciyes, son yıllarda Avrupa'da giderek güçlenen ırkçı, yabancı ve İslam düşmanı saldırıların endişe verici boyutlara ulaştığına vurgu yaptı. Köln Konsolosu Barış Ceyhun Erciyes, 'Türkiye ile Almanya ilişkilerinin daha da güçlenerek sürdürülmesini temenni ediyoruz' diyerek sözlerini noktaladı.

Almanya'daki cumhuriyet resepsiyonu'na cristoph daum da katıldı
Almanya'daki cumhuriyet resepsiyonu'na cristoph daum da katıldı
Almanya'daki cumhuriyet resepsiyonu'na cristoph daum da katıldı
Almanya'daki cumhuriyet resepsiyonu'na cristoph daum da katıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Almanya'daki cumhuriyet resepsiyonu'na cristoph daum da katıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

IFAB elle oynama kuralında değişikliğe gitti! Nihai karar hakemlerin olacak Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır Yapılandırma işlemi başladı! Borcu ve cezası olanların 31 Aralık'a kadar başvuru yapması gerekiyor CHP Genel Merkezi'nde dolaşan rapor kafa karıştırdı! Tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un ifadesi ortaya çıktı Paylaşımlarından dolayı MasterChef Türkiye'den diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, Instagram hesabını yorumlara kapattı Milyonluk kabloyu odun doğrar gibi doğrayıp kamyonete yüklediler! O anlar kamerada Hükümete yakın isim Erdoğan'la Arınç'ın "İstifa" konuşmasını yazdı: Yanlış yaptım Korkutan vaka artışı sonrasında Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Bakan Koca, toplantı sonrasında açıklama yapacak