Almanya'daki Dönerci Cinayetleri Esrarını Koruyor - Son Dakika

Almanya'daki Dönerci Cinayetleri Esrarını Koruyor

22.08.2011 14:52
Almanya'daki Dönerci Cinayetleri Esrarını Koruyor, System.String[]

Almanya'da 2000 ve 2006 yılları arasında sekiz Türk ve bir Yunanın öldürüldüğü cinayet serisi aydınlatılamadı.

Almanya'da 2000 ve 2006 yılları arasında sekiz Türk ve bir Yunanın öldürüldüğü cinayet serisi aydınlatılamadı.

Kamuoyunda dönerci cinayetleri olarak bilinen olayı araştıran Nürnberg Kriminal Polis Dairesi'nin konu hakkında önemli ipuçları vereceğini ileri süren bir muhbirle irtibatı kopardı. Der Spiegel dergisi, 'milliyetçi Türk' olarak nitelendirdiği muhbirin taleplerinin karşılanmak istenmemesi sebebiyle irtibatın koptuğunu yazdı.

Muhbirin, polisleri cinsyetlerin işlendiği ve Bodensee yakınlarındaki bir villada olduğu tahmin edilen Çek yapımı Ceska 83 marka silaha götürmesinin mümkün olduğu tahmin ediliyor. Muhbirin vereceği bilgiler karşısında 40 bin Euro ve ehliyetsiz araç kullanmaktan yediği iki yıllık hapis cezasının askıya alınmasını istediği öne sürüldü. Soruşturmayı yürüten yetkililerin hapis cezasını konusundaki talebi reddettikleri bildirildi. Yetkililerin muhbiri, silahı Almanya'ya gertirmesi için ikna etmeye çalıştıkları kaydedildi.

Söz konusu silah, işlenilen cinayetlerin tek ortak noktası. Araştırmacılar, bu silah tipinden 24 adet üretilip 1993 yılında İsviçre'ye ihraç edildiğini tahmin ediyor. Üç cinayet Nürnberg kentinde işlenirken, bir kişi Münih'te hayatını kaybetmiş ve son olarak 2006 yılında Kassel'de 21 yaşındaki bir internet cafe işletmecisi öldürülmüştü.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Almanya'daki Dönerci Cinayetleri Esrarını Koruyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Hakime hakaret ettiği iddia edilen Nagehan Alçı'nın yargılanmasına başlandı Bursa'da erkek arkadaşını tabancayla öldüren kadın tutuklandı Pınar Altuğ, "Aldatan kadın mısınız?" sorusuna sert çıktı: Sana ne ya da kime ne! Havalandırmanın arızalanması pahalıya patladı: 20 bin tavuk telef oldu Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Bağ evinde canlı müzikli eğlence düzenleyip tepki çeken 14 kişiye toplamda 44 bin lira ceza Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar