Son Dakika Haberleri: Almanya, Mültecilerin Dönmeleri İçin Her Yıl 500 Milyon Euro Harcayacak

Almanya, Mültecilerin Dönmeleri İçin Her Yıl 500 Milyon Euro Harcayacak

2 yıl önce

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Yardımları Bakanı Gerd Müller, Irak, Nijerya, Tunus, Afganistan'ın aralarında yer aldığı ülkelere her yıl 500 milyon euroluk istihdam ve mesleki eğitim yardımı yapılacağını duyurdu.

Almanya, Mültecilerin Dönmeleri İçin Her Yıl 500 Milyon Euro Harcayacak, System.String[]
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Yardımları Bakanı Gerd Müller, Irak, Nijerya, Tunus, Afganistan'ın aralarında yer aldığı ülkelere her yıl 500 milyon euroluk istihdam ve mesleki eğitim yardımı yapılacağını duyurdu. Müller, bu paranın ülkelerine geri dönenlerin iş bulabilmeleri için harcanacağını söyledi.

Kimseye nakdi ödeme yapılmayıp, ülkelerindeki projelerin finanse edileceğini belirten Müller, Siemens şirketinin bakanlığın desteğiyle beş bin genç göçmene mesleki eğitim imkanı sağlanacağı ve bu uygulamayla her yıl 20-30 bin göçmenin ülkesine dönmesini hedeflediklerini ifade etti.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 28.03.2018 03:24 Metropoll'den 23 Haziran İstanbul seçimi için son anket sonucu: Fark açılıyor Vahşi cinayetin sırrı çözüldü! İlişki için anlaştığı kadını, yeri beğenmeyince öldürmüş! Cumhurbaşkanı Erdoğan, VIP kriziyle ilgili konuştu: İmamoğlu başkan olsa dahi, başkanlığı düşecektir