Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti - Son Dakika

Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti

28.10.2020 19:40

Almanya hükümeti, Türkiye'ye korona salgını nedeniyle yapılan seyahat uyarısını yeniden sıkılaştırdı. Turizm kentleri Aydın, Muğla, İzmir ve Antalya'ya sağlanan istisnalar kaldırıldı; seyahat uyarısının 9 Kasım'dan itibaren yeniden tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde genişletildiği açıklandı.

Almanya'da koronavirüs vakalarındaki hızlı tırmanış nedeniyle bir dizi yeni önlem açıklanması beklenirken, Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısında da değişiklik yapıldı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı, seyahat uyarısının Aydın, Muğla, İzmir ve Antalya için de geçerli olacak şekilde genişletildiğini açıkladı. Buna göre, 9 Kasım'dan itibaren Almanya'nın seyahat uyarısı tüm Türkiye'yi kapsıyor olacak.

KORONAVİRÜS TEST SONUCU YETKİLİ MAKAMLARA BİLDİRİLECEK

Bakanlık açıklamasında bu dört ille birlikte Türkiye'den dönenlerin koronavirüs taşımadıklarına ilişkin test sonuçlarını yetkili makamlara sunmasının zorunlu olduğunu da belirtti. Testin de uçuştan en fazla 48 saat önce yapılması şart. Açıklamada test maliyetinin yolcu tarafından üstlenmesi gerektiği de yer aldı. Test sonucu pozitif olanların uçağa alınmayacağı ve Türkiye'de karantinada tutulmasının da zorunlu olduğu hatırlatıldı.

ÜLKEDE 2 KASIM'DAN İTİBAREN ÖNLEMLER SIKILAŞACAK

Ülkede artan vakalar nedeniyle 2 Kasım pazartesiden itibaren önlemlerin sıkılaştırılacağı, okul ve iş yerleri açık kalacağı ama çok sayıda sinema, restoran, tiyatro gibi sosyal ortamların kapatılacağı belirtiliyor.

Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti

Son Dakika Dünya Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (3)
  • Akçaabatlıselçuk: ALLAH büyüktür şüphesiz ,Çalışacağız ,sabredeceğiz AVRUPA İLE TİCARETİMİZİ GÜZEL şekillendereceğiz ,gereken tepki ve kısa uzun vadeli PLANI işleteceğiz ,IRKÇI ,TARİH ve İNSAN DÜŞMANLARI ile yeni sisteme İSTER İSTEMEZ TÜRKİYEYİ KABUL edecekler .etmesinide beklemiyorum .MAÇ 60 DK KA sonu daha önemli Cevap Yaz 4 9 Yayından Kaldır
  • AhmetK: Farnsaya,ispanyaya,italyaya yorumları ne acaba...bunlara medenı,durust yada modern diyenler en basıt iafadeyle ahmaktır... Cevap Yaz 13 8 Yayından Kaldır

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi