Son Dakika Haberleri: Almanya'ya Kaçmaya Çalışan PKK'lı Terörist Havalimanında Yakalandı

Almanya'ya Kaçmaya Çalışan PKK'lı Terörist Havalimanında Yakalandı

3 ay önce

Operasyonda ölü ele geçirilen teröristin cebinden ismi çıkan PKK'lı Almanya'ya kaçmaya çalışırken yakalandı.

Kuzey  Irak'ta eğitim aldığı ve ölü geçirilen bir teröristin cebinden çıkan bölücü terör örgütü  PKK'nın dağ kadrosu listesinde ismi olan zanlı  Adana Havalimanından  Almanya'ya kaçmaya çalışırken yakalanıp tutuklandı.

DAĞ KADROSUNA KATILMIŞ

Edinilen bilgiye göre olay  Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre bölücü terör örgütü  PKK'lı bir terörist  Tunceli'de özel harekat polislerin yaptığı bir operasyonda öldürüldü. Ölü ele geçirilen teröristin cebinde  PKK'nın Kuzey  Irak'taki kamplarda bomba eğitimi alan militanların listesi çıktı. Liste de terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla aranan Sipan S.'nin de olduğu öğrenildi. Ailesi  Adana'da olduğu için  Adana polisi uyarıldı.  Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri teröristin yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmada polis zanlının  PKK'nın gençlik yapılanması DGH içerisinde yer alıp,  Adana'daki korsan gösterileri organize ederek, söz konusu eylemlere bizzat katıldığı bu nedenle hakkında; 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlamasıyla yakalama kararı çıkartıldığını bu nedenle, 2015 yılında yasadışı yollarla Kuzey  Irak'a kaçtığını belirlendi. Örgütün dağ kadrosuna katılan Somer'in ayrıca askeri ve siyasi eğitim aldığı bilgisine ulaşıldı.

Polis bu bilgiler doğrultusunda zanlının yeniden  Adana'ya gelebileceği ihtimali üzerine yakın takibe başladı.

ALMANYA'YA KAÇIYORDU

Polis yaptığı çalışmada Sipan S.'nin önceki gün yasadışı yollarla  Türkiye'ye geri döndüğü ve  Adana üzerinden havayoluyla  Almanya'ya kaçmak istediği istihbaratını alarak harekete geçti.  Polis zanlının Fetullahçı Terör Örgütü ve  PKK'lılara sığınma hakkı veren  Almanya'ya kaçacağını belirledi. Bunun üzerine tem ekiplerinden iki sivil zanlının kaçacağı aynı uçağa yolcu gibi binerek teröristin gelmesine bekledi. İki polis uçakta beklerken zanlı bir süre sonra uçağa gelip koltuğuna oturdu.  Polis hemen harekete geçip zanlının yanına gelerek onu uçakta gözaltına aldı.  Polis zanlının üzerinde yaptığı aramada 'sahte kimlik' ele geçirdi. Emniyette getirilip sorgulanan zanlı daha sonra adliyeye sevk edildi. Zanlı çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Robotuyla Haftada 4 Defa Cinsel İlişkiye Giriyor, Eşi Durumdan Şikayetçi Değil Sevgilisini Bıçaklayıp Çıplak Halde Cama Çıkan Genç Kız: Bana Tecavüz Etti
Buraya Girerken Tüm Kıyafetlerinizi Vestiyere Bırakıyorsunuz! İlk Nudist Restoran Açıldı