Alp Dağlarındaki Kar Kaosu Sürüyor - Son Dakika

Alp Dağlarındaki Kar Kaosu Sürüyor

09.01.2012 16:49
Alp Dağlarındaki Kar Kaosu Sürüyor, System.String[]

Almanya'nın güneyinde İsviçre ve Avusturya sınırındaki Alp dağları bölgesinde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Almanya'nın güneyinde İsviçre ve Avusturya sınırındaki Alp dağları bölgesinde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Özellikle Avusturya'nın kayak bölgesi olarak bilinen Ischgl, Galtür ve Lech bölgeleriyle dış dünyanın bağlantısı tamamen kesilmiş durumda.

Yer yer 60 santimetreyi bulan, dağlık bölgelerde ise birkaç metreye ulaşan kar kalınlığı ve halen devam eden kar yağışı bölgeye ulaşımı olumsuz etkiliyor. Yetkiler kar yağışı sebebiyle demiryolu ve kara ulaşımının tamamen durduğu ve helikopter gibi hava araçlarının da tipi ve çığ düşme tehlikesi sebebiyle kullanılamadığını duyurdu.

Avusturya'nın ORF televizyon kanalına konuşan Avusturyalı yetkililer kar yağışının birkaç gün daha sürebileceğini söyledi. Bir yetkili yaklaşık 35 yıldır bölgenin bu denli yoğun bir kar yağışı görmediğini kaydetti. Voralberg bölgesinde iki gün boyunca kulubelerde mahsur kalan 52 Alman turist ise ancak helikopter yardımıyla Bodensee'ye taşınabildi. Çocuk ve bebeklerin de olduğu grupta yaralı bulunmadığı bildirildi.

Haftasonu Tirol bölgesine düşen yoğun kar, burada kayak yapmaya gelen yaklaşık 15 bin turistin mahsur kalmasına sebep olmuştu. Buradaki tatilcilerin yeniden evlerine dönmeye başladığı ancak yollarda uzun araç kuyrukları oluştuğu belirtildi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Alp Dağlarındaki Kar Kaosu Sürüyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

13 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden sapıklar, ceza alacaklarını öğrenince firar etti Falcao'nun Kayseri maçında tribünde telefonla oynaması taraftarların tepkisini çekti Rıdvan Dilmen: Fatih Terim, Feghouli'yle yola devam etmek istemiyor "Yolda kaldık" diyerek duygu sömürüsü yapan dilenciler, görüntülenince taksiye atlayıp kaçtı Lüks tatilin bedavaya sunulduğu 'çardak kent' çöplük oldu Fransız ve İspanyol basını, Türk İHA'larının başarısına dikkat çekti: Rus hava savunma sistemleri engel olamadı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu