Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi - Son Dakika

Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi

02.11.2019 14:30

Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildiİZMİR - İzmir'in Aliağa ilçesinde Alp Oğuz Anadolu Lisesinde 21 sınıf ile laboratuvar şehit asker, polis ve öğretmen isimleri verildi.

Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi

İZMİR - İzmir'in Aliağa ilçesinde Alp Oğuz Anadolu Lisesinde 21 sınıf ile laboratuvar şehit asker, polis ve öğretmen isimleri verildi.

İzmir'de Aliağa Alp oğuz Anadolu lisesi 11. sınıf öğrencisi Şevval Aray ve arkadaşlarının talebi doğrultusunda sınıflara şehitlerin isimleri verilmesi kararlaştırıldı. Okul yönetimi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminde direnişin sembol ismi şehit Astsubay Ömer Halis Demir, Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen Öğretmen Aybüke Yalçın ile Aliağalı ve İzmir çevresinden şehit askerler ve şehit polislerin isimleri sınıflara verilirken fizik laboratuarına ise Tunceli'de terör örgütü PKK üyelerince kaçırıldıktan sonra şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın ismi verildi.

11. sınıf öğrencisi Şevval Aray, vatan toprakları için canını feda eden, tüm varlıklarından vazgeçen asker ve öğretmenlerin adını yaşatmak için bir proje başlattıklarını söyledi. Anlamlı bir projenin hayata geçmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Aray, "Bu projeyi ilk önce öğretmenime söyledim ve müdür yardımcılarımızla bu projenin olabileceği hakkında konuştuk. Hep birlikte tüm okula söyledik ve kabul edildi. Bu sayede tüm sınıflarımıza birer şehit ismi verdik ve onların adına her gün yaşatmış olduk. Onların isimlerini unutturmadık" dedi.

Çalışmanın tamamen öğrencilerin düşüncesi olduğunu söyleyen Okul Müdürü Ali Gürlek ise "Değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bize 29 Ekim Cumhuriyet Bayram haftasında bir etkinlik yapmak istediler. O da her sınıfa bir şehit ismi verilmesiydi. Bizde bunu çok hoşgörü ile karşıladık ve çok hoşumuza gitti. Bu projenin kapsamında her sınıfa bir şehit ismi verdik. Bu şehitlerimiz özellikle Aliağa'dan olan isimler de daha sonra İzmir çevresinde aldık. Daha sonra da Aybüke öğretmenimizle Necmettin öğretmenimizin isimlerini sınıflara verdik. Bunun yanında tabii ki 15 Temmuz'da Ömer Halisdemir'i de unutmadık ve her sınıfta bir şehit ismi var" diye konuştu.

Okul öğretmenlerinden Zuhal Yoldaş da öğrencilerle birlikte sosyal sorumluluk anlamında bir proje geliştirmek istediklerini ve projenin konusun sevgi ve saygı olduğunu söyledi.

Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi
Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi
Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi
Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nde her sınıfa bir şehidin ismi verildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

IFAB elle oynama kuralında değişikliğe gitti! Nihai karar hakemlerin olacak Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır Yapılandırma işlemi başladı! Borcu ve cezası olanların 31 Aralık'a kadar başvuru yapması gerekiyor Ankara'da korona paniği! Mahalle arasında bulunan atık tahlil tüpleri vatandaşı tedirgin etti 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek Maske takmayanlara "Testim pozitif çıktı" deyip adres soran tiyatro oyuncusu, şahit olduğu duyarsızlığa isyan etti Yıllardır komada olan Kenan Işık'tan müjdeli haber geldi Koleksiyoncuların peşine düştüğü hatalı basım 200 TL'yi satışa çıkardı