Son Dakika Haberleri: Alparslan Türkeş, Ölümünün 20'nci Yılında Salihli'de Anıldı

Alparslan Türkeş, Ölümünün 20'nci Yılında Salihli'de Anıldı

8 ay önce

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucusu Alparslan Türkeş, vefatının 20’nci yılında Manisa’nın Salihli ilçesinde anıldı.

Alparslan Türkeş, Ölümünün 20'nci Yılında Salihli'de Anıldı, System.String[]
Milliyetçi Hareket Partisi'nin ( MHP) kurucusu  Alparslan Türkeş, vefatının 20'nci yılında  Manisa'nın  Salihli ilçesinde anıldı.

Mehmet Akın Başkanlığı'ndaki  MHP  Salihli İlçe Teşkilatı tarafından  4 Nisan 1997 tarihinde vefat eden Alpaslan Türkeş'in anısına, Türk Ocakları Meydanı'nda lokma hayrı yapıldı. Lokma hayrına  AK Parti  Manisa  Milletvekili  Recai Berber,  Salihli Belediye Başkanı  Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları  Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve  İbrahim Karaca,  AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç,  Salihli Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şentürk, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Alparslan Türkeş'in ölümünün 20'nci yılında  MHP  Salihli İlçe Teşkilatı olarak rahmet ve minnetle andıklarını ifade eden  MHP  Salihli İlçe Başkanı  Mehmet Akın, merhum  Alparslan Türkeş'in, Türk siyasetinin daima aranan, birleştirici üslubu, yapıcı eleştirileri ve yol gösterici kimliği ile milletin gönlünde haklı bir yer edindiğini ifade ederek, "Türk Dünyasının bilge lideri, Türk milliyetçilerinin  Başbuğ'u,  Alparslan Türkeş Bey'in Hakk'a yürüyüşünden bu güne, kalplerimizdeki ve zihinlerimizdeki yeri ve önemi hiç değişmedi. Merhum  Alparslan Türkeş, sadece bir siyasi partinin lideri değil, fikirleriyle ve yaşantısıyla gerçek bir vatansever, Türk Milleti ve Türk Devleti'ne olan bağlılığı ile Türk siyasi tarihinde yeri asla doldurulamayacak büyük bir devlet ve fikir adamıdır.  Başbuğ  Alparslan Türkeş'i ebediyete intikalinin 20'nci yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mekanı Cennet, Ruhu şad olsun." dedi.

Lokma hayrı yapılan dua ile son buldu. - MANİSA
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Yayın Akışından Çıkartılan Çocuklar Duymasın Bir İlki Gerçekleştiriyor Şarkıcı Serkan Kaya, Şehitler İçin Skandal İfadeler Kullanan Nur Yerlitaş'ı Klibinden Çıkardı
Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Zarrab Yorumu: Canı Cehenneme!