Alt Yapı Kuruluşlarına "Yolları Bozmayın" Çağrısı - Son Dakika

Alt Yapı Kuruluşlarına "Yolları Bozmayın" Çağrısı

27.11.2012 12:07
Alt Yapı Kuruluşlarına

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, asfalt kaplama çalışmalarını mahalle bazında yaptıklarını belirterek, "2013 yılı programımız bellidir" dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, asfalt kaplama çalışmalarını mahalle bazında yaptıklarını belirterek, "2013 yılı programımız belli, bunu da alt yapı kurumlarına bildiriyoruz. Biz asfalt yaptıktan sonra lütfen gelip kırmasınlar, bizimle uyumlu çalışsınlar" dedi.

Binevler mahallesinde yapılan asfalt kaplama çalışmalarını inceleyen Başkan Tahmazoğlu, ilçe genelinde asfalt kaplama ve yama çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade etti. Tahmazoğlu, "Belediye olarak mahalle bazında asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 60. Yıl, Yeşilevler, Güneykent başta olmak üzere birçok mahallemizde asfalt kaplama çalışması yaptık. Girdiğimiz mahallenin tamamını asfaltlayarak çıkıyoruz, geride yapılacak iş bırakmıyoruz. Şuanda Binevler mahallemizdeyiz. Ekiplerimiz yaklaşık 10 günden beri asfalt kaplama çalışmalarını sürdürüyor. Bizim en büyük sıkıntımız alt yapı kuruluşlarının özelliklede Tedaş'ın yaptığımız yerleri kırması. Geçen sene biz yine bu mahallemizde asfalt ve kilit taşı çalışması yapmıştık. Görüyorum ki Tedaş bizden sonra yaptığı çalışmalarla yapılan bütün kaldırımlar ve yolların büyük bir kısmı maalesef harabeye dönmüş. Şimdi onların kırdığı yerlerde dahil her yeri asfaltlıyoruz.

Buradan alt yapı kuruluşlarına bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bizimle uyumlu çalışsınlar çünkü bizim 2013 programımız belli, bunu da bu kurumlarımıza bildiriyoruz. Biz asfaltı yaptıktan sonra lütfen gelip buraları kırmasınlar. Bizimle uyumlu çalışsınlar daha öncesin de yapacakları iş varsa bunları tamamlasınlar sonradan yapılmış bu güzelim asfaltları bu milletin parası boşa gitmesin. Bunu özellikle buradan vurgulamak istiyorum çünkü vatandaşlar kırılan asfaltları Şahinbey belediyesi ya da ilçe belediyeler kırıyor zannediyor.

Halbuki hiç öyle bir şey yok,

alt yapı kuruluşları kırdıkları yerleri tekrar kendileri yapmak zorunda, böyle bir mecburiyetleri var. Kim kırıyorsa asfaltı onun yapmak mecburiyeti var.

Ama biz buna rağmen onların kırdığı yerleri genel bir çalışmayla toparladık, inşallah bundan sonra gelip kırmazlar diyorum. Asfaltımızın Binevler mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Binevler mahallesi ziyaretinde Başkan Tahmazoğlu ile karşılaşan ve sohbet eden spor köşe yazarı Bedrettin Ay ise, kendisinin de bu mahallede oturduğunu belirterek, "Bakanımıza mahallemize göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Şimdi önüne gelen herkes koordinasyon eksikliğinden kazıp gidiyor ve oturan vatandaşlar bunun çok ıstırabını çekiyorlar. Sağolsunlar bir haftadan beri başkanımızın talimatıyla Fen işleri ekiplerimiz bina yapılmayan sokaklarımızda bile asfaltlama yapıyor. 10 yıldır hemen hemen bu kazılar dolayısıyla asfalt olayı olmamıştı. Şimdi inanılmaz güzellikte asfalt yapılıyor. Başkana çok teşekkür ediyoruz.

Zaten çalışmalarını bir basın olarak ve vatandaş olarak ta dikkatle izliyoruz. Çok güzel çalışmaları var her konuda gerek iktisadi konuda gerek sosyal konuda, özellikle de spor konusunda başkanımızın yaptığı yatırımlara ben kendi adıma spor adamı olarak ayrıca teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. - GAZİANTEP

Alt Yapı Kuruluşlarına Yolları Bozmayın Çağrısı
Alt Yapı Kuruluşlarına Yolları Bozmayın Çağrısı
Alt Yapı Kuruluşlarına Yolları Bozmayın Çağrısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Alt Yapı Kuruluşlarına 'Yolları Bozmayın' Çağrısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi İzmir Bayraklı'daki kurtarma çalışmalarından bir iyi, iki kötü haber Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Cristiano Ronaldo'nun koronavirüs testi negatife döndü 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım Son Dakika: Türkiye'de 30 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 78 kişi vefat etti, 2322 yeni hasta tespit edildi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi