"Altın bulduk, beraber değerlendirelim" mesajını alınca, suç duyurusu için savcılığa koştu - Son Dakika

"Altın bulduk, beraber değerlendirelim" mesajını alınca, suç duyurusu için savcılığa koştu

2 ay önce

Bursa'da yaşayan bir vatandaş, tanımadığı bir telefon numarasından, "Eşimin teyzesinin hayvan damını tadilat yaparken, duvarın içinde 50 kuruş büyüklüğünde sarı liralar bulundu" mesajı alınca savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Bursa'da, yaşayan Ömer Şenses (33) isimli vatandaş dolandırıcıların hedefi oldu. Tanımadığı bir telefon numarasından, "Eşimin teyzesinin hayvan damını tadilat yaparken, duvarın içinde 50 kuruş büyüklüğünde sarı liralar bulundu. Bunları birlikte değerlendirebilir miyiz?" mesajı alan adam, savcılığa giderek mesajı gönderen kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

"ALTINLARI BERABER DEĞERLENDİREBİLİRİZ"

İnegöl'de, bir mobilya firmasında çalışan Ömer Şenses'in cep telefonuna, Pazar günü saat 14.45'te bilmediği bir numaradan mesaj geldi. Mesajda, "Selamünaleyküm ağabey, ben Murat, İzmir'denim. Eşimin teyzesinin hayvan damını tadilat yaparken, duvarın içinde 50 kuruş büyüklüğünde sarı liralar bulundu. Bunları birlikte değerlendirebilir miyiz?" yazdığını gördü. Mesajı atan kişinin dolandırıcı olduğunu düşünen Şenses, numarayı aradı. Şenses, telefonu açan kişiye, kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Dolandırıcıların hedefindeki Şenses, bir arkadaşının da, "Ağabey Ben Ali. Teyzem eski kerpiç evin temelinde Osmanlı dönemine ait bin 632 adet sarı bir şeyler buldu. Yardımcı olursan eşit bir şekilde paylaşırız" mesajını aldığını öğrendi. Bunun üzerine Şenses, karakola giderek mesajı atan kişi ya da kişilerden şikayetçi oldu.

"BÖYLE MESAJLARA KANMAYIN"

Vatandaşlara uyarıda bulunan Ömer Şenses, "Benim bir arkadaşıma daha böyle bir mesaj geldi. Onlara da konuyu anlattım ve dolandırılmalarını engelledim. Daha önce dolandırıcılar, kendilerini 'savcı, hakim, komiser' olarak tanıtıp dolandırıcılık yapıyordu. Sanırım bu da yeni bir yöntem. 'Altın buldum çıkarmama yardım et' gibi mesajlara atan dolandırıcılara kimse kanmasın" ifadelerini kullandı.

 Altın bulduk, beraber değerlendirelim mesajını alınca, suç duyurusu için savcılığa koştu

YORUMLAR


Son Dakika

Ünlü iş adamı 276 kişiye virüs bulaştırdı, 5 kişi yaşamını yitirdi
İngiltere'de ortaya atılan koronavirüs dedikodusu sonrası baz istasyonları ateşe verildi Koronavirisün iki yeni belirtisi ortaya çıktı: Tat alma ve koku kaybı
10:19