Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri - Son Dakika

Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri

5 yıl önce

İzmit Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri başladı.

Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri, System.String[]

İzmit Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri başladı.


İzmit Doğu Kışla'da çeşitli kategorilerde gerçekleştirilen güreşlere aralarında altın kemer sahibi başpehlivanlar Orhan Okulu, İsmail Balaban, Mehmet Yeşilyeşil, Şaban Yılmaz, Fatih Çakıroğlu, Faruk Akkoyun başta olmak üzere 41 başpehlivan ile yaklaşık 500 güreşçi katılıyor.


İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağlı güreşlerin gelecekteki nesillere aktarılması gereken önemli değerlerinden biri olduğunu söyledi.


Ata güreşinin yüzyıllar boyu kardeşliği, birliği, beraberliği ve daha birçok sosyal gelişmeyi barındırdığını belirten Doğan, "Yağlı güreş sadece güç ve kuvvet denemesi değil, saygı, sevgi, mücadele ve yarışmadır. Güreşlere halkımızın ilgisi çok büyük. Başpehlivanlarımız mücadele edecek. Kıran kırana bir mücadele olacağını umuyorum. Güreşler kapsamında çiftçilerimizin tarım ürünleriyle ilgili festival de başlattık" diye konuştu.


Doğan, üç yıldır düzenledikleri güreşlerde başpehlivan olana ödül olarak kalıcı altın kemer verdiklerini kaydetti.

Haber Yayın Tarihi: 19.09.2015 02:02 Kaynak: AASon Dakika

Erdoğan'ın talimatıyla depremden etkilenen KOBİ'lere 12 ay ödemesiz ve faizsiz 100 bin lira kredi verilecek
Yan yana 2 musluktan birinden mazot akınca, toprağa gömülü depoya ulaşıldı Palandöken'e giden İmamoğlu, kayak yaptığı fotoğrafları paylaştı

Son Dakika Haberleri