Son Dakika Haberleri: Altındağlı Çocuklar Gezerek Öğreniyor

Altındağlı Çocuklar Gezerek Öğreniyor

2 yıl önce

Altındağ Belediyesi çocukların gelişimi için ne gerekiyorsa yapıyor.

Altındağlı Çocuklar Gezerek Öğreniyor, System.String[]
Altındağ Belediyesi çocukların gelişimi için ne gerekiyorsa yapıyor. Okuyan, araştıran ve bilgili bir nesil yetiştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Altındağ Belediyesi, çocukların eğitiminden kişisel gelişimine, sağlık taramalarından kültür gezilerine kadar birçok konuya özen gösteriyor.

Yılda yaklaşık 20 bin çocuk kültür gezilerine katılıyor

Altındağ Belediyesi, bu doğrultudaki çalışmalarını 2018 yılında da sürdürüyor. Altındağlı çocukları kültür gezileriyle buluşturan Altındağ Belediyesi, yılda yaklaşık 20 bin çocuğu bu gezilere dahil etti. Altındağ Belediyesi, sadece şehir içi ile sınırlı kalmadı şehir dışına da geziler düzenledi. Gezi kapsamındaki yerleri özenle belirleyen Altındağ Belediyesi, 2017 yılında çocukları Bursa'ya Çanakkale'ye, Nevşehir'e, Kapadokya'ya ve Amasra'ya götürdü. Şehir içi gezilerde ise kültürel ve sanatsal mekanlar en çok tercih edilen yerlerin başında geldi. Karapürçek Sezai Karakoç Gençlik Merkezi öğrencilerinin son adresi Rahmi Koç Müzesi oldu. Burada Modern Makine Atölyesi'ni gezen Altındağlı çocuklar, antika araçların bulunduğu bölüme de oldukça ilgi gösterdi.

Şehir içi ve şehir dışı gezilerine yoğun ilgi

Karapürçek Sezai Karakoç Gençlik Merkezi'nden Sümeyye Gülcan, Rahmi Koç Müzesi'ne ilk defa geldiğini belirtti. Bu tür gezilerin çok keyifli olduğunu ifade eden Sümeyye, kültürel anlamda daha donanımlı bir hale geldiklerini söyledi. Sümeyye, müzede sergilenen eserlerin açıklamalarını dikkatle okuduğunun vurguladı ve "Gezerken aynı zamanda öğreniyoruz" dedi.

Bir diğer öğrenci Sefa Demir ise duygularını şöyle dile getirdi: "Gençlik merkezleri bize çok şey katıyor. Matematik, fen bilgisi, Türkçe ve satranç kursuna gidiyorum. Böylece okul derslerinde daha başarılı oluyorum. Ayrıca kültür gezilerine de katılıyorum. Daha önce Çanakkale'ye gittim. Bu sosyalleşme adına çok iyi bir fırsat. Bize değer veren, bizi önemseyen belediyemize teşekkür ederim." - ANKARAAvrupa'nın En Büyük Beyaz Eşya Üreticilerinden İtalyan Candy Hoover Group Artık Çinlilerin Usta Sanatçı Müşerref Akay, Katıldığı Programda Hangi Siyasi Partiyi Desteklediğini Açıkladı

Son Dakika! Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Türkiye Dahil Suriye'nin Komşularının Çıkarlarını Gözeteceğiz