Son Dakika Haberleri: Altındağlı Çocuklar Mangala Oynadı

Altındağlı Çocuklar Mangala Oynadı

2 yıl önce

Sakalar, Hunlar, Göktürkler, Selçuklular ve Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen Türk zeka ve strateji oyunu mangalayı uzun zamandır oynayan Altındağlı gençler, düzenlenen turnuvada hünerlerini sergiledi.

Altındağlı Çocuklar Mangala Oynadı, System.String[]
Sakalar, Hunlar, Göktürkler, Selçuklular ve Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen Türk zeka ve strateji oyunu mangalayı uzun zamandır oynayan Altındağlı gençler, düzenlenen turnuvada hünerlerini sergiledi.

Gençlerin fiziki ve zihinsel gelişimine büyük önem veren Altındağ Belediyesi, gençlik merkezleriarası mangala turnuvası düzenledi. Gültepe Orhan Gazi Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen turnuvaya Altındağ Belediyesine bağlı 17 gençlik merkezinden 32 öğrenci katıldı. Turnuvada mangala tarihinin anlatıldığı bir video gösterimi de yapıldı. Video gösterimini aileler de büyük bir dikkatle seyretti.

"Mangala ile daha sabırlı oldum"

Turnuvada 1. olan Feridun Çelik Nuri Pakdil Gençlik Merkezi üyesi Suat Can, "Oyunun kurallarını anlamak ilk başlarda biraz zor geldi. Zamanla kuralları öğrendim ve yeni stratejiler üretmeye başladım. Kimi zaman rakibimi yendim kimi zaman yenildim. Mangala bana sabırlı olmayı ve rakibime saygı duymayı da öğretti. Yenildiğimde rakibime kızmıyorum. Yeni stratejiler geliştirerek tekrar oynamak istiyorum. Bu durum oyunu benim için daha zevkli bir hale getiriyor" diye konuştu.

"Başkan Amcamıza çok teşekkür ediyorum"

Turnuvada 2. olan Feridun Çelik Nuri Pakdil Gençlik Merkezi üyesi İpek Ustaise mangala oyunuyla ilk defa gençlik merkezinde tanıştığını belirtti. Arkadaşlarıyla birlikte gençlik merkezinde mangala oynayarak keyifli vakit geçirdiğini söyleyen İpek Usta, centilmence bir turnuva olduğunu söyledi. İpek Usta, tüm Altındağlı çocukları gençlik merkezlerine davet ederek kendilerine bu imkanı sunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'ye teşekkür etti. - ANKARASon Dakika! Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar ve Enflasyon Tahminini Açıkladı! İşte Beklenen Rakamlar Son Dakika! Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da Aralarında Bulunduğu 5 Sözcü Gazetesi Çalışanına Hapis İstemi!

Mazot Fiyatlarına İsyan Eden Vatandaş, Tepki İçin Traktörü Üstüne Çıkardı