Altındağlı Kadınların Urfa Sevinci Devam Ediyor - Son Dakika

Altındağlı Kadınların Urfa Sevinci Devam Ediyor

5 yıl önce

Altındağ Belediyesi, kültür gezilerine son sürat devam ediyor.

Altındağlı Kadınların Urfa Sevinci Devam Ediyor, System.String[]

Altındağ Belediyesi, kültür gezilerine son sürat devam ediyor. Aydınlıkevler Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi de, Şanlıurfa'ya gitmek için yola çıkan Altındağlı kadınlar arasında yerini aldı.


Merkezin önünden coşku ile uğurlanan kadınların sevinci ve heyecanı gözlerinden okundu. Merkez üyesi Suzan Çelik (50), 3 yıldır üye olduğu bu merkez sayesinde hayatının değiştiğini söyledi. "İğne oyası, mefruşat kurslarına, spor faaliyetlerine katıldım. Merkez sayesinde Konya'ya gittim. Daha önce hiç uçağa binmedim. Şanlıurfa'yı da hiç görmedim. Her ikisi de benim için ilk olacak. Biraz korkuyorum ama daha çok heyecanlıyım." diyen Çelik, heyecanını kelimelerle ifade edemediğini söyledi. Çelik, kendilerine bu imkanları sunduğu için Altındağ Belediyesi'ne ve Başkan Tiryaki'ye teşekkür etti.


"BURASI ADETA BENİM İKİNCİ EVİM"


Bir diğer üye Halise Türker (65) ise ilk kurulduğu günden bugüne üyesi olduğu Aydınlıkevler Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nin adeta ikinci evi olduğunu söyledi. "Pek çok faaliyetinden faydalandığım, yeni şeyler öğrendiğim, Sanat Müziği şarkıları söylediğim merkezimle birlikte geziye gittiğim için çok heyecanlıyım" diyen Türker daha önce yine belediyenin imkanlarıyla Çanakkale'ye gittiğini söyledi. Türker, kendilerine bu kadar güzel anlar yaşattığı için Altındağ Belediyesi'ne ve Başkan Tiryaki'ye teşekkür etti.


"BİZ BURADA BİR AİLEYİZ"


Aydınlıkevler Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi sayesinde edindiği arkadaşlarını Şanlıurfa'ya uğurlamak için gelen Saliha Şahin (65) ise, herkesin artık bir aile gibi olduğunu belirtti. Şahin "Ben daha önce Konya ve İstanbul'a gittim. Bu kurada çıkmadım. Arkadaşlarım çıktı. Onların sevincini paylaşmaya geldim. Biz burada bir aileyiz. Gidecekler kura ile belirleniyor. Kimse kimseye kızmıyor, darılmıyor. Bu sefer arkadaşlarım gitti, bir dahakine de ben giderim" dedi. - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 16.10.2015 05:04 Kaynak: İHASon Dakika

Şarkıcı Tuğba Ekinci'den sosyal medyayı sallayan Recep Tayyip Erdoğan paylaşımı
Komşularına "Gürültü yapmayın uyuyamıyorum" diyen adamın kapısına dayandılar! Feci kavga çıktı Erdoğan'ın çağrısı üzerine AK Parti'den istifa eden Yeneroğlu, Babacan'ın partisinde yer alacak