Altının gram fiyatı 801 lira seviyesinden işlem görüyor! İşte tüm rakamlar - Son Dakika

Altının gram fiyatı 801 lira seviyesinden işlem görüyor! İşte tüm rakamlar

25.01.2022 11:51

Altının gram fiyatı, güne yatay başlamasının ardından saat 11:53 itibarıyla 801 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.315 lira ve cumhuriyet altını da 5.358 liradan satılıyor.

Dün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın yüzde 1,2 üzerinde 801,1 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne yatay başlamasının ardından saat 11.45 itibarıyla 801,3 lira ile önceki kapanışın hemen üzerinden işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.315 lira ve cumhuriyet altını da 5.358 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, dün yüzde 0,4'lük yükselişle 1.842 dolardan kapanmasının ardından bugün yatay seyrediyor.

GÖZLER FED'DE

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yarınki faiz kararı öncesi para politikasında daha hızlı sıkılaşmaya gidileceği beklentileri ve artan jeopolitik risklerin varlık fiyatlarında oynaklığın yüksek seyretmesine neden olduğunu söyledi.
Küresel çapta risk algısının artmasının altın fiyatlarını destekleyen bir faktör olsa da ons altının son bir haftadır 1.830-1.850 dolar bandındaki hareketine devam ettiğini belirten analistler, kırılma yönünün fiyatların bundan sonraki seyrinde önemli olacağını ifade etti.

Analistler, Rusya- Ukrayna gerilimine ilişkin haber akışının piyasaların odağında kalmaya devam edeceğini vurgulayarak, bugün Uluslararası Para Fonu'nun Küresel Ekonomik Görünüm Raporu, Almanya'da Ifo iş dünyası güven endeksi ve ABD'de tüketici güven endeksinin takip edileceğini bildirdi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR
500
Bu hafta borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı Bu hafta borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 948 lira seviyesinden işlem görüyor Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 948 lira seviyesinden işlem görüyor
Kaynak: AA

Son Dakika Finans Altının gram fiyatı 801 lira seviyesinden işlem görüyor! İşte tüm rakamlar - Son Dakika


Advertisement