Altso Ankara Ofisi Açıldı - Son Dakika

Altso Ankara Ofisi Açıldı

19.11.2013 17:09
Altso Ankara Ofisi Açıldı, System.String[]

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış: "İsteseler de istemeseler de Alanya ve bütün turizm bölgelerimiz, AB Bakanlığımızın doğal paydaşları ve AB müzakere heyetimizin doğal üyeleridir"

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Alanya ve bütün turizm bölgelerinin, AB Bakanlığının doğal paydaşları ve AB müzakere heyetinin doğal üyeleri olduğunu söyledi.

Bağış, Alanya Ticaret ve Sanayi Odasının (ALTSO) Ankara Ofisi açılışında yaptığı konuşmada, bugün Türkiye'nin turizm başkentinden Türkiye'nin idari başkentine çok önemli bir açılım gerçekleştiğini belirterek, Antalya Ticaret Odasından önce, ALTSO'nun Ankara'da ofis açmasını, Alanya'nın öngörüsünün ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyduğuna dikkati çekti.

Alanya'nın bu ofisi açmakla sadece Türkiye'nin başkentinde değil, aslında Türkiye'nin AB sürecinde de çok önemli bir rol oynadığının altını çizen Bağış, "Alanya, Türkiye'nin AB sürecinde  neden önemli diye soracak olursanız; Türkiye'de tatil yapan ve ülkemizi Alanya'nın misafirperverliğiyle tanıyan herkes, Türkiye'nin AB üyeliğine sıcak yaklaşıyor. İsteseler de istemeseler de Alanya ve bütün turizm bölgelerimiz, AB Bakanlığımızın doğal paydaşları ve AB müzakere heyetimizin doğal üyeleridir" dedi.

-"Türkiye'de ilkler gerçekleşiyor"-

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Bağış, bu haftasonu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la Diyarbakır'da olduğunu hatırlatarak, artık Türkiye'de ilklerin gerçekleştiğini kaydetti. Bağış, sözlerini şöyle tamamladı:

"Artık Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı, Diyarbakır'a gittiği zaman 100 binlerce vatandaş, Başbakanı ile kucaklaşmak için meydanlara koşuyor. Orada Türkiye'nin birlik ve beraberliği için, bayrağımızın daha dik bir şekilde dalgalanması için, ülkemizin daha güçlü olması için, ekonomimizin aydınlık yarınlara kavuşması için hep birlikte emek veriyoruz" diye konuştu.

-"Alanya yılda 2.5 milyon turisti ağırlıyor"

ALTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Türkiye' nin son 10 yılda büyük ekonomik gelişmeler kaydettiğini belirterek, "2023 için 500 milyar dolar ihracat ve dünyanın ilk 10 ekonomik gücü arasına girme hedeflerimizin çok daha üzerinde gelişmeleri sağlayabileceğimize inanıyorum" dedi.

Alanya'nın Türkiye turizmindeki önemine işaret eden Şahin, bölgenin yılda 2.5 milyon turisti ağırladığını ifade etti. Şahin, bölgenin sorunlarının yanısıra Alanya'da turizmin gelişmesi için yapılması gereken çalışmalardan bahsetti.

Oda olarak üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için Ankara'da ofis açtıklarını belirten Şahin, "Ofisimiz, ticaret ve sanayi faaliyetlerin daha isabetli sürdürülebilmesi ve kamu kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışılması için önemli yer tutacak. Ayrıca burası ilçemiz iş dünyası temsilcileri için bürokratik konularda yardım alabilecekleri bir merkez olacak" diye konuştu.

Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve çok sayıda davetli katıldı. Konuşmaların ardından açılış kurdelasını kesen Bağış, ofisi gezdi. - Ankara

Altso Ankara Ofisi Açıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Altso Ankara Ofisi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Putin'den dikkat çeken açıklamalar! Taliban hakkında: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı 16:41 Putin'den dikkat çeken açıklamalar! Taliban hakkında: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi
Sultangazi'de alkollü olan bir vatandaş, elinde sopayla geldiği camide cemaate ve imama saldırdı 16:03 Sultangazi'de alkollü olan bir vatandaş, elinde sopayla geldiği camide cemaate ve imama saldırdı Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi 16:01 Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi Eskişehir'de 63 dairesi olan ev sahibi, isyan etti: Öğrenciler yüzünden yıl sonunda en az 6 bin lira çöpe gidiyor 15:59 Eskişehir'de 63 dairesi olan ev sahibi, isyan etti: Öğrenciler yüzünden yıl sonunda en az 6 bin lira çöpe gidiyor
Son dakika: Tüketici kredilerine yeni düzenleme geldi: 50 bin lira üstündeki kredilerde vade 36 aydan 24 aya düşürüldü 15:37 Son dakika: Tüketici kredilerine yeni düzenleme geldi: 50 bin lira üstündeki kredilerde vade 36 aydan 24 aya düşürüldü Bahçeşehir Koleji'nde, servis ücretlerinin iadesini isteyen velilerin çocuklarına ayrı muamele 15:19 Bahçeşehir Koleji'nde, servis ücretlerinin iadesini isteyen velilerin çocuklarına ayrı muamele
Advertisement