Amaç Yarışma Değil Dayanışma - Son Dakika

Amaç Yarışma Değil Dayanışma

02.01.2012 18:05
Amaç Yarışma Değil Dayanışma

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından geleneksel hale gelen tavla turnuvasında katılımcılar dayanışma için zar attılar.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen tavla turnuvası renkli anlara sahne oldu. Yarışmaya katılan engelli vatandaşlar, birlik ve beraberlik için zar atarak dayanışma örneği sergiledi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından geleneksel hale getirilen 'Tavla Turnuvası' Kültürpark Ender Çay Bahçesi'nde gerçekleştirildi. Rumeli Dernekleri Federasyonu'nun da katkılarıyla düzenlenen tavla turnuvasında engelli vatandaşlar derece için değil, dayanışma için zar attı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, tavla turnuvasını yenmek veya yenilmek için değil, engellilerin de hayatta var olduğuna dikkat çekmek için gerçekleştirdiklerini ifade etti. Engellilerin sosyal yaşama uyum sağlaması ve engelsiz yaşam alanları oluşturulması için bu tarz etkinliklerin önem taşıdığını ifade eden Sönmez, engelli bireylere karşı tüm Bursalıları duyarlılığa davet etti.

Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Şuayip Toprak'ın ve Beyaz Ay Derneği Başkanı Zafer Hıdıroğlu'nun da katıldığı turnuvada, yarışmacılar birlik ve beraberlik için zar attı, tavla oynadı. Dayanışmanın en güzel şekilde yaşandığı turnuvada, dostluklarını pekiştiren Engelliler meclisi üyeleri, eğlenceli karşılaşmaların tadını da doyasıya çıkardı. Keyifli görüntülerin yaşandığı turnuvada Nazmi Yılmaz birinci, Mustafa Turtekin ikinci, Rıdvan Zengin ise üçüncü oldu.

Amaç Yarışma Değil Dayanışma

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Amaç Yarışma Değil Dayanışma - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 210 kişi vefat etti, 26 bin 896 yeni vaka tespit edildi 19:31 Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 210 kişi vefat etti, 26 bin 896 yeni vaka tespit edildi Kamyonun altında kalan araçta hayatını kaybeden 2 kardeş yan yana toprağa verildi 18:53 Kamyonun altında kalan araçta hayatını kaybeden 2 kardeş yan yana toprağa verildi Diyanet', 18:32 Diyanet', "alkollü içecek gideri" iddiasına açıklık getirdi: Çay alımı harcaması sisteme yanlış kodla girilmiş
Mısır tarlasında yürüyen çobanlar, cenini kordon bağıyla birlikte buldu 17:49 Mısır tarlasında yürüyen çobanlar, cenini kordon bağıyla birlikte buldu Devlet kanalında çalışan spikerden skandal! Anında kovuldu 17:12 Devlet kanalında çalışan spikerden skandal! Anında kovuldu İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi 16:47 İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi
Kanadalı Telemus Systems şirketi, Türkiye'ye uygulanan ambargodan sonra iflas etti 15:38 Kanadalı Telemus Systems şirketi, Türkiye'ye uygulanan ambargodan sonra iflas etti Evine sığınan kadınla uyurken zorla ilişkiye girdi, 14:23 Evine sığınan kadınla uyurken zorla ilişkiye girdi, "Azgındım" savunması şaşkınlık yarattı
Advertisement