AMASRA'DA MADENCİLER GÜNÜ'NDE MADENCİ ANITI'NA ÇELENK BIRAKILDI - Son Dakika

AMASRA'DA MADENCİLER GÜNÜ'NDE MADENCİ ANITI'NA ÇELENK BIRAKILDI

05.12.2022 10:24

BARTIN'ın Amasra ilçesinde 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Madenci Anıtı'na çelenk bırakıldı.

BARTIN'ın Amasra ilçesinde 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Madenci Anıtı'na çelenk bırakıldı. 42 işçinin öldüğü grizu faciasına ilişkin konuşan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şube Başkanı Ümit Çınar, Bu işin peşinde olacağız, bundan kimsenin kuşkusu olmasın dedi.

GMİS Amasra Şube Başkanlığı'nca 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. 14 Ekim'de meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden 42 işçi için Amasra'daki Madenci Anıtı'na çelenk bırakıldı. Burada basın açıklaması yapan Amasra Şube Başkanı Ümit Çınar, Bugünümüzü çok neşeli daha güzel kutlamak isterdik ama canımız yandı. 42 tane kardeşimizi kaybetmenin acısını yüreğimizde hala taşıyoruz. Bu konuda ihmali olanlar, cezalarını çekene kadar yaşamaya devam edeceğiz. İstanbul'da, yoğun bakımda 4 kardeşimiz var; buradan acil şifalar diliyoruz. Rabbim onları inşallah tez zamanda aramıza kavuşturacak dedi.

Soruşturma ilişkin de konuşan Çınar, Buradan şehit ailelerine de seslenmek istiyorum. Şehitlerimizin geride bırakmış oldukları evlatlarımızın devamlı yanlarında olacağız. Bu işin sorumlularını bulana kadar yanınızdayız. En ufak şüpheleri, kuşkuları olmasın. Bu zamana kadar biraz sessiz kalmamızın en büyük nedenlerinden biri; savcılarımızın işlerini daha şeffaf yapmaları içindi. Savcımız, hakimimiz, emniyetimiz bu işin sorumlularını bulacak. Burada madenci kardeşlerimiz var. Hepsi ifadelerini verecek. Ne biliyorsa; net tavırlarla bu işin ifadelerini verecekler. Bu işin peşinde olacağız, bundan kimsenin kuşkusu olmasın diye konuştu. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel AMASRA'DA MADENCİLER GÜNÜ'NDE MADENCİ ANITI'NA ÇELENK BIRAKILDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement