Amasya Belediye Başkanı Özdemir Açıklaması - Son Dakika

Amasya Belediye Başkanı Özdemir Açıklaması

26.11.2012 14:20
Amasya Belediye Başkanı Özdemir Açıklaması, System.String[]

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, dört yıldır suya zam yapmadıklarını söyledi.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, dört yıldır suya zam yapmadıklarını söyledi.

Özdemir, Belediye Meclisi'nce 2013 yılı bütçesinin kabulünden sonra değerlendirmelerde bulundu.

2013 yılı Belediye Bütçesi'ndeki Gelirler Tarifesi kaleminde suya zam yapılmadığını belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"Amasyalıların menfaatleri doğrultusunda, su abonelerine ulaştırdığı hizmetinde 4 yıldır fiyat değişikliği uygulanmadı. Geçmişe dönük su alacaklarının sıkı şekilde takip edilmesi ile su fiyatlarına zam yapma ihtiyacı duymadık. 2009 yılında belirlenmiş olan su bedeli 2012 yılında da devam ettirildi. 2013 yılı Belediye Bütçesi'nde de suya herhangi bir artış söz konusu olmadı. Belediyelerin öz gelir kaynaklarının başında su ücretleri geliyor, mahalli hizmetlere ve personel ücretlerinin ödenmesinde önemli bir yer tutuyor. Halkımızın en önemli tüketimi olan su kullanımında aile bütçesine küçümsenemeyecek oranda katkı yaptığımıza inanıyorum."

Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonu tarafından Meclise sunulan 2013 yılı Belediye Bütçesi, 104.5 milyon TL olarak kabul edildi.

Muhabir: Cihan Okur

Yayıncı: Dilek Sezen - AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Amasya Belediye Başkanı Özdemir Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Eski Fenerbahçeli Muriqi, Lazio'da gösterdiği performansla Inzaghi'nin gözüne girdi İYİ Parti'deki "FETÖ" kriziyle ilgili gündemi sarsacak sözler: 6 ay öncesinden haberimiz vardı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş! Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı