Amasya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kuloğlu."Hal Kanunu' Hem Üreticileri, Hem Tüketicileri... - Son Dakika

Amasya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kuloğlu."Hal Kanunu' Hem Üreticileri, Hem Tüketicileri...

18.01.2012 14:00
Amasya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kuloğlu.

Amasya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mürsel Kuloğlu, "Hal Kanunu hem üreticileri, hem tüketicileri koruyacak" dedi.

Amasya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mürsel Kuloğlu, "Hal Kanunu hem üreticileri, hem tüketicileri koruyacak" dedi.

Kuloğlu yaptığı yazılı açıklamada, yeterli arz ve talep derinliği bulunan malların ticaretinin düzenlenmesi hakkında çıkarılan kanunu değerlendirdi.

Kuloğlu açıklamasında çıkarılan kanunun hem üreticiler hem de tüketiciler açısından faydalı olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Hal Kanunu, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir. Hal Kanunu, hem üreticileri, hem tüketicileri koruyacak. Kayıt dışılığı önleyecektir. Böylece ekonomik ve kamusal kayıp ortadan kalkacaktır. Kanunla birlikte satışa sunulmuş olan sebze ve meyveler için künye ve etiket uygulaması sistemi gelecek, bu sistem ile tüketiciler, tükettikleri sebze ve meyvenin üretim yerini, cinsini, miktarını, hangi üretici ve işletmeye ait olduğunu, öğrenme ve denetim imkanına kavuşacaklardır."

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Amasya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kuloğlu.'Hal Kanunu' Hem Üreticileri, Hem Tüketicileri... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Wanda Nara dönmek istedi, Milan Icardi için girişimlere başladı Beşiktaş, 3 hafta sonra Denizli'de sahada! Canlı anlatım Son Dakika: Türkiye'de 26 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 75 can kaybı, 2198 yeni vaka tespit edildi Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş