Amasya'da bir hastanın karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı - Son Dakika

Amasya'da bir hastanın karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

28.05.2022 14:37
Amasya'da bir hastanın karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı

Amasya'da 22 yaşındaki bir hastanın karnında tespit edilen 5 kilogramlık kitle, ameliyatla alındı.

Amasya'da 22 yaşındaki bir hastanın karnında tespit edilen 5 kilogramlık kitle, ameliyatla alındı.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesine karın şişliği şikayetiyle başvuran G.D'nin yapılan tetkiklerinde, karnında kitle tespit edildi.

Genç kızın karnındaki 5 kilogramlık kitle, cerrahi müdahaleyle alındı.

Ameliyatı yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fadıl Kara, gazetecilere G.D'nin hastaneye başvurduğunda karnının 7 aylık hamile kadın görüntüsünde olduğunu söyledi.

Tetkiklerde karnı kapsayan, midenin üstüne doğru çıkan geniş bir kitle tespit ettiklerini anlatan Kara, "Operasyonda karnı açtığımızda, yaklaşık 5 kilogramlık bir kitle olduğunu görüp çıkardık. Hastamızın durumu iyi. Genç kızlarımızın ve bütün hanımefendilerin yılda bir kez kadın doğum uzmanına gidip genel bir check-up yaptırmalarını öneriyoruz. Hastamız bir anda 5 kilo zayıflamış oldu. Hastamıza bundan sonraki hayatında sağlıklı günler diliyoruz." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
500
51 ilde yapılan anket sonuçları paylaşıldı! Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında yüzde 50'yi geçti 51 ilde yapılan anket sonuçları paylaşıldı! Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında yüzde 50'yi geçti İl olmayı bekleyen Tokat'ın Erbaa ilçesinde vatandaşlar heyecanlı! Paylaşımlar sosyal medyayı salladı İl olmayı bekleyen Tokat'ın Erbaa ilçesinde vatandaşlar heyecanlı! Paylaşımlar sosyal medyayı salladı Avşa Adakarası üzümü, coğrafi işaret tesciline hazır Avşa Adakarası üzümü, coğrafi işaret tesciline hazır
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Amasya'da bir hastanın karnından 5 kilogram kitle çıkarıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement