Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi - Son Dakika

Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi

19.01.2012 11:21
Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi, System.String[]

Amasya İmam Hatip Lisesi, '40 hadis' ezberleme yarışması gerçekleştirdi.

Amasya İmam Hatip Lisesi, '40 hadis' ezberleme yarışması gerçekleştirdi.

Amasya Lisesi Konferans Salonu'nda yapılan yarışmaya 4 erkek bir kız olmak üzere toplam 5 öğrenci katıldı. Jüri üyelerinden bir öğretmen, herhangi bir hadis-i şerifin Arapça metninden birkaç kelime söyledi. Öğrenciler, hadisin tamamını hem Arapça hem de Türkçe tam metin olarak kusursuz bir şekilde aktarmaya çalıştı.

Yarışmada, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Uğur Aslan Kur'an-ı Kerim okudu. Kur'an'ın ardından bir konuşma yapan okul müdürü Davut Köse, "Bu vesile ile peygamberimizi hatırlayacağız ve onu düşüneceğiz. Bu yıl hadis ezberleme yarışmamızın 2'incisini halkımıza açık düzenliyoruz. Amacımız okulumuz öğrencilerinde sünnet şuurunu oluşturmak." dedi. Köse, programa ilgi gösteren halka ve katkıda bulunan Amasya Belediye Başkanlığı ile esnafa teşekkür etti.

Yarışma bittikten sonra, hediyelerini vermek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt sahneye davet edildi. Necati Akkurt, "İmam Hatip liseleri, kat sayı probleminin aşılmasından sonra en hızlı kendine gelen okullarımızdan olacaktır. Bunun işaretlerini şimdiden görüyoruz. Bu yarışmada emeği geçen öğrencilere teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Akkurt'un konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Yarışma birincisi olan Azim Kartal, laptop ve 100 TL kazandı. Yarışma 2'incisi Cemal Keskin'e yarım altın ve 100 TL, 3'üncüsü Ahmet Dinç'e çeyrek altın ve 100 TL, 4'üncüsü Murat Işıldak'a ufak altın ve 100 TL, 5'incisi Nafiye Karadağ'a ufak altın ve 100 TL ödül verildi.

Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi
Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi
Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi
Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Amasya'da Hadis Ezberleme Yarışması Düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım