Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı - Son Dakika

Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı

02.01.2012 17:00
Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı, System.String[]

"Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz"dedi.

Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdin Acar,

"Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz"dedi.

Acar, Amasya'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen okullar arası spor müsabakaları başlaması için düzenlenen törene katıldı.

Hasip Kaplan Spor Salonu'nda başlayan müsabakalarda 16 farklı branşta 494 karşılaşma yapılacağını belirten Acar, "Başarılı sporcular yetiştirebilmenin yolu sporu seven bir gençlik kitlesi oluşturmak ile başarılabilir. Spor sağlıklı yaşam için bir şart olmanın yanı sıra gençlerimizi sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan korumanın en güzel yoludur. Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz. Bu kapsamda İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başlattığımız çalışmada Amasya'da okular arası müsabakalar düzenledik. Başarı için öğrencilerimiz mücadele edecek. Bu vesile ile de umuyorum ki spor, gençler tarafından daha çok sevilecek ve inşallah bu oluşum, bizleri tüm dünyada temsil edebilecek sporcuların yetişmesi için bir adım olacaktır"dedi.

- AMASYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi