Son Dakika Haberleri: Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı

Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı

7 yıl önce

"Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz"dedi.

Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı, System.String[]
Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdin Acar,

"Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz"dedi.

Acar, Amasya'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen okullar arası spor müsabakaları başlaması için düzenlenen törene katıldı.

Hasip Kaplan Spor Salonu'nda başlayan müsabakalarda 16 farklı branşta 494 karşılaşma yapılacağını belirten Acar, "Başarılı sporcular yetiştirebilmenin yolu sporu seven bir gençlik kitlesi oluşturmak ile başarılabilir. Spor sağlıklı yaşam için bir şart olmanın yanı sıra gençlerimizi sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan korumanın en güzel yoludur. Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz. Bu kapsamda İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başlattığımız çalışmada Amasya'da okular arası müsabakalar düzenledik. Başarı için öğrencilerimiz mücadele edecek. Bu vesile ile de umuyorum ki spor, gençler tarafından daha çok sevilecek ve inşallah bu oluşum, bizleri tüm dünyada temsil edebilecek sporcuların yetişmesi için bir adım olacaktır"dedi.

- AMASYAFabrika İşçisinin Vücuduna Demir Çubuklar Saplandı Caner Erkin ile Şükran Ovalı Çiftinin Yeni Doğan Bebeği Hastaneye Kaldırıldı

Son Dakika! Rize Emniyet Müdürü'nü Şehit Eden Polis Memuru Tutuklandı