Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı - Son Dakika

Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı

02.01.2012 17:00
Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı, System.String[]

"Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz"dedi.

Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdin Acar,

"Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz"dedi.

Acar, Amasya'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen okullar arası spor müsabakaları başlaması için düzenlenen törene katıldı.

Hasip Kaplan Spor Salonu'nda başlayan müsabakalarda 16 farklı branşta 494 karşılaşma yapılacağını belirten Acar, "Başarılı sporcular yetiştirebilmenin yolu sporu seven bir gençlik kitlesi oluşturmak ile başarılabilir. Spor sağlıklı yaşam için bir şart olmanın yanı sıra gençlerimizi sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan korumanın en güzel yoludur. Ülke çapında başarılı sporcular yetiştirmek istiyorsak genç nesillere sporu sevdirmeli, onları erken yaşlarda spor yapmaya teşvik etmeliyiz. Bu kapsamda İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başlattığımız çalışmada Amasya'da okular arası müsabakalar düzenledik. Başarı için öğrencilerimiz mücadele edecek. Bu vesile ile de umuyorum ki spor, gençler tarafından daha çok sevilecek ve inşallah bu oluşum, bizleri tüm dünyada temsil edebilecek sporcuların yetişmesi için bir adım olacaktır"dedi.

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi