Amasya'da "Tarihimi Biliyorum" Projesi Hayata Geçirildi. - Son Dakika

Amasya'da "Tarihimi Biliyorum" Projesi Hayata Geçirildi.

18.02.2012 18:00
Amasya'da

Amasya'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ortaöğretim Masası'nca tarihin iyi öğrenilmesi amacıyla "Tarihimi Biliyorum" projesi çalışması başlatıldığı bildirildi.

Amasya'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ortaöğretim Masası'nca tarihin iyi öğrenilmesi amacıyla "Tarihimi Biliyorum" projesi çalışması başlatıldığı bildirildi.

Amasya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ortaöğretim Masası Başkanı Ahmet Rahman Keleş yaptığı açıklamada, proje ile beraber gençlerin tarihini daha iyi öğrenmelerini sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Tarihimi Biliyorum projesi ile öncelikli hedefin Amasya'nın tarihi yerlerini gençlere öğretmek olduğunu belirten Keleş, "Amasya 7 bin yıllık tarihi ile çok zengin bir kenttir. Gençlerimiz Bizler, Amasya'nın tarihini gençlerimize anlatıyoruz. Bu kapsamda geziler düzenliyor, tarihi eserlerimizi gençlerimize tanıtıyoruz. Tarihimizi bilerek öğreterek yaşatabiliriz. Bunun için de genç kuşaklara tarihi eserlerin tanıtımı alanında çalışmalar yapmaktan son derece mutluyum. Bizlere katılmak isteyen gençlerimizi hafta sonları gerçekleştirdiğimiz tarih gezilerine davet ediyorum" dedi.

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Amasya'da 'Tarihimi Biliyorum' Projesi Hayata Geçirildi. - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli