AMASYA'DA USTA ÖĞRETİCİLER DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE KIYAFET DİKİYOR - Son Dakika

AMASYA'DA USTA ÖĞRETİCİLER DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE KIYAFET DİKİYOR

08.02.2023 15:48

AMASYA'da Şehit Mehmet Gök Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri, depremzedeler için destek amacıyla kıyafet dikiyor.

AMASYA'da Şehit Mehmet Gök Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri, depremzedeler için destek amacıyla kıyafet dikiyor.

Amasya'da yaklaşık 15 usta öğretici kadın, esnafın verdiği ve kendi imkanları ile aldıkları kumaşlarla depremzedeleri soğuk havadan koruyacak pijama, bebek giysileri, eldiven, bere, çocuk battaniyesi ve eşofman takımı gibi malzemeler dikmeye başladı. Dikilen tekstil ürünleri AFAD aracılığı ile Amasya'dan deprem bölgesine gönderilecek.

KARINCA KARARINCA KATKIDA BULUNMAK İSTEDİK

Kendi imkanları ile karınca kararınca depremzedelere katkıda bulunmak istediklerini belirten Usta Öğretici Buket Celep, "Çok üzgünüz, hepimizin başı sağolsun. Türkiye'nin başı sağolsun. Usta öğretici arkadaşlarımızla beraber bizde karınca kararınca ne yapabiliriz dedik ve çevreden sağolsun esnaf arkadaşlardan topladığımız ve kendi imkanlarımızla aldığımız kumaşlarla katkıda bulunmak istedik. Bebek kıyafetler, kadın erkek eşofman takımları, bebek battaniyeleri, aklımıza ne gelirse dikimini gerçekleştirip depremzede vatandaşlarımıza göndereceğiz. Çünkü orada bir bardak suya bile ihtiyaç var" dedi. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Boğazda dillere destan evlenme teklifi yapan genç para ödemeden kaçtı: Erkek arkadaşımdan ayrıldım, beni aramayın Boğazda dillere destan evlenme teklifi yapan genç para ödemeden kaçtı: Erkek arkadaşımdan ayrıldım, beni aramayın İstanbul Boğazı'ndaki 'evlenme teklifi' dolandırıcılığında yeni gelişme İstanbul Boğazı'ndaki 'evlenme teklifi' dolandırıcılığında yeni gelişme Amasya'nın yeni Belediye Başkanı Çelik: 'Çiçek göndermeyin, depremzedeler için bağış yapın' Amasya'nın yeni Belediye Başkanı Çelik: 'Çiçek göndermeyin, depremzedeler için bağış yapın'

Son Dakika Güncel AMASYA'DA USTA ÖĞRETİCİLER DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE KIYAFET DİKİYOR - Son Dakika


Advertisement