Amasya'nın Kamu Kurumları 'kardeşlik Sözleşmesi' İmzaladı - Son Dakika

Amasya'nın Kamu Kurumları 'kardeşlik Sözleşmesi' İmzaladı

06.01.2012 11:42
Amasya'nın Kamu Kurumları 'kardeşlik Sözleşmesi' İmzaladı, System.String[]

Amasya Valiliği tarafından başlatılan "Kardeş Okul Kardeş Kurum Projesi"ne yeni kardeş kurum ve okullar eklendi.

Amasya Valiliği tarafından başlatılan "Kardeş Okul Kardeş Kurum Projesi"ne yeni kardeş kurum ve okullar eklendi.

Amasya Valisi Abdil Celil Öz ve İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt şahitliğinde Kardeş Kurum ve Kardeş Okul temsilcileri törenle sözleşme imzaladı. Vali Öz, "Bizler bu kurumların yöneticileri olarak, kardeş kurumlarımıza sahip çıkmalıyız, valilik, il milli eğitim müdürlüğü ve il özel idare olarak eğitim kurumlarımızın, hem yeni bina yapımını hem de mevcut binalarımızın onarımı ve eğitime hazırlanması konusunda bütçemizin imkanları nispetinde yardımlarımızı yapıyoruz. Artık okullarımızın gerek fiziki şartları gerekse eğitim materyalleri ve teknik donanım olarak iyi seviyedeyiz, her geçen gün daha iyi hizmet vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bu proje bizler için çok önemli, bu çalışmalar, sahiplenmeler ve bu işe gönül verme karşılıklı paylaşım açısından çok önemli. Eğitim alanındaki bu çalışmayı çıtayı yükselterek devam ettireceğiz. Önümüzdeki günlerde belki bu çalışmayı sosyal yardım alanında ve diğer alanlarda da devam ettireceğiz, çünkü bizler toplum olarak kültürümüzde ve geleneğimizde, karşılıklı yardımlaşma, komşusu açken tok yatmama gibi inanç temelimiz vardır." dedi.

Amasya Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ise "İlimizde eğitim öğretim hizmetlerine destek vermek, eğitimin kalitesini artırmak, sevgi saygı sosyal sorumluluk yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek amacı ile başlatılan ve 3'üncü yılında, yeni ilave edilen kardeş kurumlar ile daha da güçlenerek devam eden 'Kardeş Okul Kardeş Kurum' uygulaması çok önemli işlere imza atmıştı." şeklinde konuştu.

Kardeş kurumlar arasında Amasya Müftülüğü, Devlet Su İşleri (DSİ) 73. Şube Müdürlüğü ve Amasya Ziraat Odası bulunuyor.

Amasya'nın Kamu Kurumları 'kardeşlik Sözleşmesi' İmzaladı
Amasya'nın Kamu Kurumları 'kardeşlik Sözleşmesi' İmzaladı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Amasya'nın Kamu Kurumları 'kardeşlik Sözleşmesi' İmzaladı - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?